| bebesweet a întrebat:

Buna:d am foarte multe probleme in ultimul timp(cu prietenii, familia, scoala) si simt ca nu le mai pot face fata. uneori ma gandesc sa ma sinucid:-< stiu ca nu e un lucru bun, dar numai asa vad rezolvarea problemelor. ce sa fac sa pot trece peste, notele scad, ma cert cu ai mei pe teme din ce in ce mai ciudate, cum ar fi ca ei zic ca nu cred in Dumnezeu sau ca sunt emo si etc.cateodata mai ma port ciudat si vreau sa fiu singura si sunt putin, adica mai mult emotiva, si imi place foare mult sa desenez, dar cand iau creionul in mana desenez numai imagini triste, ingeri plangand, fete la fel si lacrimi.inimi rupe etc.si de aiia imi zic ca as face parte din acest curent, ca in rest ma imbarac ca toti ceilalti, imi plac culorile vii si sa asc muzica la maxim sa mananc inghetata, ciocolata si sa rad intr-una.
iar de prietenii ce sa mai zic. dupa ce ca sunt impotriva relatiei mele cu prietenul meu ma si acuza de fiecare prostie pe care o fac ei.ca eu i-as fi invatat sa fumeze, sa bea si sa isi bata joc de viata lor.
:-< please help me!
ascult melodia asta de o saptamana in continuu si de fiecare data simt ca nu mai pot mai mult.si ca nu mai am pentru ce trai:-<
i need help!
http://www.youtube.com/watch?v=uuV3_Oz_bV8

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!

in primul rand as vrea sa iti multumesc pentru melodiehee hee. este super si o cautam de ceva vreme.

nu te sinucide! nu este o solutie

in primul rand ar trebui sa-i faci pe parintii tai sa inteleaga ca emo, sunt niste persoane normale, care adora la nebunie muzica rock, si numele lor provine de la emotions, deoarece in muzica rock se canta fff mult despre emotiihappy. si nu inseamna eu ma omor, nici nu avea cum deoarece provine din engleza si ar trebui sa se numeasca in acest cas ikm si nu ar avea nici un sensbig grin. asta pentru. ai convinge ca nu esti emo.

multe persoane au nevoie de momente de reculegere dsi de a sta singuri. de multe ori chiar poti sa te reculegi mai bine pe ntuneric, si poate de aceeahee hee.

faptul ca desenezi lucruri triste, este un talent big grin pe care unii se chiunuie sa il dobandeasca prin exercitii. si pentru. ca tie iti vine mai bine sa desenezi asta inseamna ca tu treci printr-o perioada fff grea si de aceea ai aceasta inclinare de a desene happy

prietenii tai sunt km silly daca ei te invinuiesc [e tine de faptul ca au niste vicii ...pe care nu ar trebui sa le aiba si gata!

notele de la scoala scad deoarece tu nu mai ai timp sa invetin si te preocupa problemele tale happy

incearca sa iti invingi fiecare problemahappy, cu prietenii tai sa ii convingi ca ceea ce fac ei nu tu ii olbigi sa faca si ca daca eu au apuat aceste vicii cu buna constiinta s este numai vina lor.

cu parintii spune ca ei, aproba-i, sau in cazul in care te acuza de ceva grav la care cu siguranta nu ai cum sa aprobi taci din gura. incearca sa iti faci un jurnal in care sa scrii tot ce simti pentru. a te decarcahappy

sper ca te-am ajutat cat de tk

scuze pentru greselile gramaticale happy

succes!

11 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Sa schimbam tema melodiilor http://www.youtube.com/watch?v=MoSm9wgEENs ( apropo, gandeste-te logic, dar foarte logic, cum ar fi sa mori )

| Fαntαsy a răspuns:

" sinucidere" inseamna sa te dai batut.
Incearca sa-i imbunezi pe ai tai, fa-ti alti prieteni sau evitai pentru o vreme, mai mergi in oras, distreaza-te, asculta muzica funny gen :

We will rock you - Pepsi
Hi-cu - asa-a prietenii
Lou Bega - Mambo No. 5

. poti sa iei cursuri de dans (sigur iti ridica moralul)

http://www.youtube.com/watch?v=WF2llhlc7tU&feature=related

Sunt atatea chestii de facut. :O
Daca te vei gandi mereu ca sinuciderea e o solutie la fiecare problema grea, nu vei ajunge nicaieri. si viata abia a inceput;).

Incearca sa razi cand iti vine sa plangi si totul va trece mult mai repede. :)

| anna98 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt persoane care totusi tin la tine.Incearca din cand in cand sa le faci pe plac parintilor tai sau daca nu poti face asta eu zic sa le explici ceea ce simti tu...sincer.Ar trebuie sa te gandesti ca poate daca le explici tot te inteleg. Ceva asemanator mi s-a intamplat dar nu m-am gandit sa ma sinucid. Vorbeste cu parintii spunandu-le ca tu crezi in Dumnezeu si daca nu te inchini noaptea ar fi bine sa o faci ca sa le arati. Spune-le foarte clar ca ceea ce desenezi este ceea ce simti atunci si sa nu se ingrijoreze din cauza acelor desene.Incearca! S-ar putea sa te inteleaga pentru ca oricat de asprii iti par ei tot te iubesc ca doar sunt parintii tai. Te pup.Mult noroc:*.

| Silvara a răspuns:

Problema este faptul cum gandesti! Toti avem perioade grele in viata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te sinucizi sau sa faci alte prostii! Sunt sigura ca vei trece peste asta curand! Incearca sa comunici mai mult cu parintii tai, spune-le sa mai iesiti pe undeva, in parc, sa mai plecati la munte! Cu prietenii, puteti merge la un suc sau pe afara, sa va bateti cu zapada!(Uite ce frumos a nins!) Iar cu notele mici, pune-te pe invatat si totul o sa se schimbe! Spune-ti mereu in minte "Trebuie sa continui mereu, indiferent de ce se intampla!" si vei trece cu bine peste tot! Daca toate acestea nu se vor schimba, ar trebui sa vorbesti cu mama ta sa mergeti la un psiholog! Ai grija de tine!
Pa-pa!

| doinitza12 a răspuns:

Scumpo am trecut si eu prin asta. totul trece ai rabdare, iti garantez ca totul va si bine
uita de sinucidere cu asta nu scapi. ti se pare ca-ti va fi bine daca faci asta. gandeste-te cinte persoane vor suferii in urma acesteia.
totul trece. tu treci printr-o perioada grea dar totul se va rezolva. iti mai spun odata esti deosebita asa cum esti.si te asigur ca la tine va fi totul ok.si vei fi de 11100000000 de ori mai fericita ca altii.pa te-am pupat

| Adriana1019 a răspuns:

Personal, conteaza mai mult ce crezi tu despre tine. Si ar trebui sa fii mai detasata cu prietenii tai. Prietenii niciodata nu sunt mereu langa tine, nu ar trebui sa te intereseze ce cred altii. Si la un moment dat realizezi ca parintii iti sunt alaturi neconditionat. Ar trebui sa vorbesti mai mult cu ei, sa le spui ce simti. Si pana la urma, fiecare om trebuie sa fie liber, sa aleaga singur, sa invete din greseli, sa fie el fara a fi judecat de ceilalti. Trebuie sa te accepti asa cum esti si nu sinuciderea este o solutie. ai trait prea putine lucruri, tot timpul mai ai ceva de facut. Si gandeste te la cat de mult ar suferi parintii daca ai pati ceva. Cu siguranta nu iti vor raul! Viata e frumoasa cu bune si cu rele. Sunt unii oameni care ar da orice sa fie sanatosi macar o zi, iar cei care au posibilitatea asta, isi bat joc de ce au mai scump-viata. Nu fi lasa, ci lupta!

| Adriana1019 a răspuns:

Funda plss?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa toate astea deoparte nu te mai gandi la ele si incearca sa vb cu parintii tai, totusi...nu e o idee buna sa te sinucizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui niste prostii.Probabil ca treci printr-o perioada mai grea in viata ta, dar asta va trece.Stresul se va transforma in relaxare dar asta si cu putin efort din partea ta.NU mai fi asa de emotiva.Si eu sunt.Si invat pe zi ce trece sa ma controlez.Cat despre prieteni... cei care nu te inteleg si nu te sprijina, nu te asculta si nu comunica cu tine, cei la care ai senzatuia ca nu poti sa le dezvalui nimic, nu sunt prietenii tai.

| OtipaOarecare a răspuns:

E greu intr-adevar.Fiecare persoana are probleme, nu toti le pot face fata, ajungand sa faca ceea ce ai zis ca iti puneai in gand de atatea ori...Nu este o solutie gandul sa sinucidere,trebuie sa fii mai puternica si mai increzatoare in propiile forte.
Ar trebui sa discuti cu parintii tai ceea ce te deranjeaza, sa colaborezi mai mult cu ei, pentru ca in lumea asta, astazi, mai mult in parinti te poti increde.Acelesi lucru ar trebui sa-l faci si cu prietenii,sa incercati sa aveti o relatie mai buna,ca cei care te acuza de lucruri nedrepte nici nu-i poti numi prieteni. Daca nu te accepta sau se comporta ca inainte nu te merita! Un prieten adevarat te accepta asa cum esti,ba din contra te ajuta! Iar cu notele, putin timp liber in care sa te pui cu burta pe carte e destul; poate va fi mai greu la inceput, dar viata e numai una si trebuie sa incerci singura sa ti-o faci mai buna, caci nimeni nu va veni si ti-o va schimba, numai tu ai puterea sa faci asta asupra vietii tale.
Sper ca totul va fi bine.Bafta

| KenzOOO a răspuns:

Cum sa te sinucizi sa nu faci greseala asta. incearca sa gasesti o solutie pentru fiecare sa te impaci cu parintii tai si sa nu te mai imbraci emo.