| andrada_9941 a întrebat:

Buna acum 3 saptamani m-am desp de fostul prieten (ne-am despartit din cauza ca el sa sarutat cu o fata) acum am alt pr care il iubesc enorm... dar acum 2 zile am aflat ca fostul prieten s-a bagat cu prietena mea cea mai buna si i-a spus sa se bage ei 2 deoarece sa ma face pe mine geloasa si oarecum sa ma intorc la el. eu sincer inca mai simt ceva pentru el, si nu il pot uita deoarece am stat 1 an impreuna, noi 2 acum vb doar pe mess si de fiecare data cand intru pe mess vb cu mine ce sa fac ca sa il fac mai gelos si pe el? vreau asta doar pentru ca si el a facut-o cu fata aiia sad plsz help

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Faci ce iti dicteaza inima. Dar e evident ca nu iti iubesti "enorm" cum spui tu, actualul prieten. Pentru ca nu te'ai mai gandi la fostul. Trebuie sa analizezi foarte bine situatia. Unii chiar iti dau seama de ceea ce am pierdut si regreta. Altii fac asta doar din orgoliu. Crede'ma ca iti spun din proprie experienta. In orice caz, orice decizi ai lua fi sincera si cu actualul happy pentru ca nu merita sa te joci cu sentimentele lui. Si daca hotarasti sa ii mai dai o sansa fostului vorbeste serios cu el despre ce s; a intamplat in trecut. Bineinteles asta nu inseamna sa ii aduci aminte mereu. Ci doar sa ii spui si sa il atentionezi ca daca se va mai intampla odata nu mai are ce discuta cu tine. Bafta!

| kidu_6779 a răspuns:

Il iubesti "enorm" pe actualul desi te-ai despartit de fostul de 3 saptamani?:O
Si ai mai si stat cu el un an?surprisesurprise
Glumesti nu? rolling eyes
Eu zic mai bine sa te hotarasti pe care dintre ei il vrei langa tine si sa te mai maturizezi un pic.Stiu ca te va deranja raspunsul meu dar o relatie nu va merge niciodata daca tu gandesti asa.
Succes!

| Cristi_1063 a răspuns:

Pai il poti face gelos cu un bun prieten de-al lui
funda please