| pinky159 a întrebat:

>Bunabig grin<
ce pot face sa scap de kg ne dorite?puppy dog eyes
vreau sa slabesc repedestraight face, vreau o dieta simplathinking
fundita:*

Răspuns Câştigător
| dedebt a răspuns:

Mmm. eu am slabit vizibil fara dieta. nu te complica big grin
Merg foarte mult pe jos. km intregi, din placere, doar pentru a ma plimba laughing
Nu obisnuiesc sa beau sucuri, nu imi plac in mod special, facand exceptie la Lipton sau Nestea big grin
De mancat. nu mai stiu ce gust are painea de vreo luna jumate laughing)
Mananc cereale integrale dimi. multe fructe pe tot timpul zilei. ba chiar imi fac si salata (sau nu stiu daca se numeste salata) un amestec de fructe, in afara de struguri si banane laughing
Am inteles ca pepenii sunt foarte buni (si cei rosii cat si cei galbeni), piersicile, prunele, merele, perele. toate fructele ce nu contin foarte mult zahar.
Incerc sa nu mananc dupa 6-7. insa nu tin cont mereu, imi potolesc foamea cu vreun fruct.
Nu imi refuz nimic in rest. mananc in cantitati mici (gen ..inghetata)
+ de asta imi place foarte mult sa fac sport, sa alerg sau sa merg uneori in parcurile cu fitness, noaptea bineinteles laughing)

Acum. depinde de organism, insa daca iti alegi o dieta trebuie sa te tii de ea mai mult timp. Faci ce vrei! :*

1 răspuns:
| pinky159 explică:

Multumesc nu pare complicatlaughing oricum si mie imi place sa merg la nebunielaughing sau sa alerg dimineata mai merg la alergat si fac ziua sportpuppy dog eyes