| smilewithme a întrebat:

Bunabig grin vara asta am intalnit un baiat super:Xse comporta frumos, e si el frumos,:X e exact asa cum vreau eu.relatia noastra mergea fff bine.ne mai distram cateodata consumand chestii de la weed shop impreuna cu grupul nostru de prieteni.la inceput totul ni se parea foarte interesant, pana au aflat parintii mei.acum nu numai ca sunt sechestrata in casa si ma tortureaza cu fel de fel de reguli dar nici nu am voie sa ma vad cu nici un prieten/a. mi-au interzis sa mai vorbesc cu el zicandu-mi ca el m-a invatatsad.
acum ne intalnim pe ascuns... dragostea noastra creste pe zi ce trece.am vazut ca nu sta cu mine doar ca sa se distreze. el nu a renuntat la mine cu toate ca a avut mari probleme cu tata. ii pare rau pentru cele intamplate, zice ca numai el e de vina.eh...a terminat-o si cu drogurile doar de dragul meu, doar de frica sa nu ma piarda.doar ca parintii mei nu ar intelege acest lucru.

dati-mi un sfat va rogsad
prietenul meu vrea sa se duca dupa Craciun la tata sa vorbeasca cu el, sa-i spuna ca ne cumintim, si ca nu vrea sa se desparta de mine.

e bine? nu stiu ce sa fac ca sa salvez relatia aceasta.nu pot sa renunt.stiu ca am gresit:-s doamne daca as avea din nou libertatea de a ma intalni cu el, ne vom vedea frumos de relatia noastra fara sa ne mai bagam in astfel de probleme.
va multumesc si astept sfaturile voastre.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eh
Prietenu tau daca e " barbat " si nu un copil
Se poate trage de maneca cu taicatu' Dar sa se traga de maneca lejer nu golaneste...
Sa ii spuna ca nu e un copil ca stie ce vrea de la viata ca slobozuri din astea.
Nu sa se duca cu basini pe cap.ca poate isi ia si bataielaughingsi poate va si despartiti.
El trebuie sa poarte o discutie ca intre barbati cu tatal tauhappy
Adica. ceva amical nu o labareala...sau asa ceva
tatal tau sa nu il ia tare si nici invers.
Tre sa stie sa asculte amandoi...
Adica o conversatie pasnica.
Nu gen.
Ba tu vrei sa imi fu71 fata si dupa sa o lasi?
Sau din astea... automat tatal tau se va gandi la tine
thinking

Răspuns utilizator avertizat
| communistrat a răspuns:

Ok... weed shop-ul nu e bun. NU ar trecui sa faceti ata. dar daca voi vreti,, n-am ce sa zic.
pai ar trebui sa i lasi pe baiat sa vorbeasca cu tatal tau dar sa va tineti de promisiune deoarece daca nu o s-o incurcati din nou si-o sa fie mai rau si pentru tine si pentru el

| ReBeL_9982 a răspuns:

Pai...nu vreau sa te descurajez dar daca o sa vorbeasca el cu tatal tau sunt sanse foarte mari cam pe o scar de la 1 la 10 de 8. 4 sa nu reuseascawinking dar stii cum se zice "cu Dumnezeu inainte" si inca ceva trebuie sa fiti amandoi cand discutati cu el ca sa nu ii dea de inteles ca voi vreti doar sa mergeti din nou la weed-shop
sa ii aratati ca va iubiti cu adevarat si ca vreti sa fiti impreuna! dar tu daca vorbesti vorbeste mai putin si lasa-l pe el sa vobeasca mi mult pentru a dovedi ca tine la tine si te doreste la fel de mult cum il doresti si tu pe elwinking si daca imi urmati sfatul credeti-ma nu o sa dati gres! Sper sa va fi fost de folos!