| boboak a întrebat:

Salz... sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat care este f bine venit...eu am un prieten de 2 luni el sta in buc si eu in tgv chiar daca suntem departe unu de celalalt ne vedem odata la saptamana...in fine pana ieri totu bine si frumos cu parintii mei ...respectivul a mai fost la mine acasaa a facut cunostinta cu ai mei dar aseara tata s-a schimbat dintr-o data mi-a zis ca sa o mai raresc cu telurile si ca sa vad cum fac sa ma cert cu el k e mai mare k mine(cu 5 ani) si k daca vrea cv de la mine...acu sunt f nedumerita eu tin f mult la el si el tine la mine si mi-a zis ca nu renunta la relatia noastra dar nj cum sa-l fac pe tata sa inteleaga k nu mai suntem pe timpurile lu mamaie si k acu nu e nimic daca baiatu e cu cativa ani mai mare de cat fata...niciodata nu am putut sal multumesc pe tata cu toti prietenii pe care i-am avut la toti lea gasit mereu defecte de parca el a fost perfect in tineretile lui...ast un sfat de la voi plssss... pooop:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca diferenta de varsta nu conteaza, si baiatul cu care eu am fost e cu 5 ani mai mare decat mine, familia mea era impotriva relatiei noastre, daca am vazut ca cu vorba buna nu merge, atunci m-am vazut cu el pe ascuns... daca il iubeam...eu zic sa vb frumos cu tatal tau, explica-i ca nu conteaza varsta si ca tu chiar tii la el, daca nu te intelege, risca pentru acel baiat daca il iubesti...intalneste-te cu el pe ascuns.asta e, daca nu esti majora iar el e, atunci ai grija, daca esti majora, atunci nu cred ca tatal tau poate sa mai decida in legatura cu relatia ta, ai grija de tine si nu renunta la relatia ta cu acel baiat, bafta.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe timpurile bunicii, barbatii erau obligatoriu mai mari decat fetele. Eu iti spun doar atat: daca tu ai sub 18 ani, atunci tatal tau are dreptate, diferenta de 5 ani e prea mare, fiindca esti tu prea mica si practic barbatul ala e un pedofil.
Daca ai peste 18 ani (de preferat macar 20), atunci desi veti avea dificultati, daca va iubiti cu adevarat, diferenta de varsta nu va va putea desparti. Si explica-i asta calm tatalui tau, fara istericale, fara absurditati.

| oz a răspuns:

Depinde... daca esti minora...asculta-ti parintii.

| oz a răspuns:

Monyk si acum baiatul cu 5 ani mai mare este inca prietenul tau?

| oz a răspuns:

Asta vreau sa spun si eu mersi brigaela.
Daca tu ai sub 18 ani... iar el este cu 5 ani mai mare...este o problema. Dar eu am impresia ca tu ai cam 15-16 ani...si in cazul acesta...asa zisul "prieten" ar trebui "capacit" pentru ca profita de tine.Normal, ai impresia ca te iubeste... dar iti spun, poti sta o viata cu un om...si sa constati ca habar nu ai nimic despre el.

| liviu00 a răspuns:

@brigaela De ce prietenul fetei este pedofil? Eu unul nu inteleg cum poti avea o parere asa vehementa despre o persoana, fara sa o cunosti. Daca intretine relatii sexuale cu ea, atunci da, este o problema. In rest nu vad ce este in neregula. Poate baiatul ii ofera fetei ce are nevoie: sprijin, afectiune, protectie.

| boboak explică:

Am 18 aniwinking

| anku a răspuns:

Tatal tau este mai mare decat mama ta?

daca si la ei e diferenta de varsta eu i-as spune ca la ei cum e

big grinbig grin dar eu cred ca varsta nu conteaza

| daniel1999 a răspuns:

Mah zii ca numai e pe vremurile lui ceausescu sa fie baietii cu fetele de aceeasi varsa
pup idul meu cavalerul900