| smilewithme a întrebat:

Buna vara asta am intalnit un baiat super:Xse comporta frumos, e si el frumos,:X e exact asa cum vreau eu.relatia noastra mergea fff bine.ne mai distram cateodata consumand chestii de la weed shop impreuna cu grupul nostru de prieteni.la inceput totul ni se parea foarte interesant, pana au aflat parintii mei.acum nu numai ca sunt sechestrata in casa si ma tortureaza cu fel de fel de reguli dar nici nu am voie sa ma vad cu nici un prieten/a. mi-au interzis sa mai vorbesc cu el zicandu-mi ca el m-a invatat.

acum ne intalnim pe ascuns... dragostea noastra creste pe zi ce trece.am vazut ca nu sta cu mine doar ca sa se distreze. el nu a renuntat la mine cu toate ca a avut mari probleme cu tata. ii pare rau pentru cele intamplate, zice ca numai el e de vina.eh...a terminat-o si cu drogurile doar de dragul meu, doar de frica sa nu ma piarda.doar ca parintii mei nu ar intelege acest lucru.

dati-mi un sfat va rog

prietenul meu vrea sa se duca dupa Craciun la tata sa vorbeasca cu el, sa-i spuna ca ne cumintim, si ca nu vrea sa se desparta de mine.

e bine? nu stiu ce sa fac ca sa salvez relatia aceasta.nu pot sa renunt.stiu ca am gresit:-s doamne daca as avea din nou libertatea de a ma intalni cu el, ne vom vedea frumos de relatia noastra fara sa ne mai bagam in astfel de probleme.

va multumesc si astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| Heliodor a răspuns:

O decizie ce cere mult repect a luat prietenu tau...
ar fi bine, insa asigurate cum se imbraca cum isi face freza si cum va vorbi, sa nu dea impresia in nici cea mai mica masura de golanie
nu de alta, dar tatatl tau va cauta aceste lucruri,
trebuie sai dovediti ca a fost o faza de copii fara minte si nu se va mai intampla

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

Ce frumos, chiar ca aveti o relatie frumoasa.
Dar totusi a-ti gresit pe undeva. Dar daca o sa va indreptati greseala poate o sa fiu de acord parintii tai cu relatia voastra.
Mult noroc. Si merita sa incerce.

Bafta!