| Monica_3326 a întrebat:

Buna!big grin

Vreau sa stiu: daca o sa intru la liceu, profil "uman", ce materii o sa am?
Multumesc anticipat!:X

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Eu stiu sa iti spun decat pentru stiinte sociale, fiindca acolo sunt:
In primul rand, faci multa romana, istorie, engleza/franceza(depinde de ce limba alegi pentru profil) si in clasa a 9-a logica(apoi, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie, iar in a 12-a filozofie).
Pe langa astea, o sa faci doar 2 ore de mate pe saptamana, una de biologie, una de chimie si 2 de fizica. Asta imi place cel mai mult la profilul asta.
Si in clasele a 9-a si a 10-a o sa faci si muzica si desen. Iar din clasa a 11-a nu mai faci muzica si desen, si nici chimie si biologie.
Si a doar o ora de sport pe saptamana.
Cam atatbig grin.

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Literatura romana, gramatica, limbi straine, limba latina, istorie - astea in principal, cateva ore de mate, chimie, fizica, biologie, geografie, si restul obiectelelor.

| pasatGeorge a răspuns:

O sa faci multa romana, istorie si o limba straina. Din a 11-a, o sa "scapi" de biologie, mate, chimie si fizica. In rest o ai ore obisnuite.