| freshe3 a întrebat:

Vreau sa intru la o facultate la stat si as dori sa stiu daca as putea sa intru cu un profil uman la UMC.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, dai ai diploma de bacalaureat si reusesti la admitere.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Cu profil uman?! --- nici vorba! Chiar daca vei fi admis la "cu taxa" (100% media de la bac) pe parcursul anilor de studii ai nevoie de cunostinte solide de matematica, fizica si chimie.
Pentru a te convinge, incearca-ti "muschii" pe" subiectele de admitere 2011"(jos, in dreapta paginii :
http://www.cmu-edu.eu/admitere_lic.html