| anonim_4396 a întrebat:

Da, au s-au afisat rezultatele de la evaluarea nationala. Insa din cate vad nu as intra la profilul pe care-mi-l doresc. As vrea totusi sa fac un transfer, din sem al 2 lea, clasa a 9 a. Imi puteti da mai multe detalii despre transfer, despre ce trebuie sa fac, daca trebuie sa dau niste teste din cate am auzit la niste materii reprezentative acelui profil? Mentionez ca profilul la care as intra ar fi filo, dar vreau sa ma transfer ori la stiinte sociale, ori la mate-info. Ciudat stiu, dar asta sunt eulaughing)
Dar sa-mi spuneti si cum ar fi transferul incepand din clasa a 10 a sem 1. Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera in cl. a IX-a, deoarece n-ai avut media de admitere.
In schimb te vei putea transfera dupa cl. a IX-a, daca media ta de promovare a clasei va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi, bineinteles daca ti se va aproba transferul. Schimband profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.

| nume4004 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Stii ce fel de examene de diferente sunt? Mai exact la profilele pe care le-am mentionat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru nume4004):

Nu stiu, sunt deja pensionar de mai multi ani si nu ma intereseaza subiectul. In schimb tu le poti afla foarte usor, comparand materiile obligatorii facute la profilul tau cu cele de la profilul la care vrei sa te transferi.