| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Daca am terminat o facultate in cadrul politehnicii si vreau sa mai fac una, tot in politehnica, dar alta specializare, imi pot echivala materiile care sunt aceleasi cu cele de la facultatea pe care am absolvit-o?
Spre ex, am facut in anul 1 sem 1Analiza Matematica.
La facultatea la care ma inscriu, am tot asa Analiza Matematica in sem 1. Pot echivala?
Sa imi raspundeti doar daca stiti sigur, va rog. Si sa urmariti intrebarea: nu ma refer la un transfer la alta facultate (in acest caz stiu ca se echivaleaza), ci la o doua

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Da, poți echivala

| zurick a răspuns:

Am uitat să menționez, o să apară si pe site cereri de echivalare, dar poți întreba și la înscriere cum se procedează, de altfel și direct profesorul în cauză