| anduza a întrebat:

daca fumez mai cresc? am 17 ani si analtimea 1, 69. cam scunda la varsta mea nu? crying va rog sa-mi ziceti ce sa fac! dau fundiza! promit

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Nu esti scunda deloc la 1, 70. te poti considera inalta. Fumatul nu are nici o legatura cu cresterea in inaltime, dar daca te lasi cu siguranta vrei arata mai bine. =) Succes!

13 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Nu nu o sa mai cresti.Asa ca ar fi bine sa te lasi de fumat

| Mayar a răspuns:

Ai de mine! Pai esti mic de statura!
Nu mai fuma ca o incurci rau de tot, si nu e placut sa ii pitic...

| T30D0RA a răspuns:

Eu am 19 ani si am 1, 55.

| TitiDrLove a răspuns:

Fumatul mananca tot calciul din organism, din oase si incetineste cresterea insa nu o stopeaza in cele mai multe cazuri! Oricum tu ai o inaltime buna pentru varsta ta + ca esit fata! 1.70 e numai bine happy

| amma_2887 a răspuns:

Ou total gresit nu nu ai sa cresti o sa ramai tot asa am o prietena care are 16 ani si are 1.45 si fumeaza de vreo doi ani imigineazati daca nu ar fi fumat nu ar fi mai inalta? si daca chiar fumezi ar trebui sa te opresti din a mai face prostia asta e doar un sfat sper ca tiam putut fi de ajutor

funda:*

| NedelcuRemus a răspuns:

Mai bine te lasi de ele.Iti fac numai rau. Funda?

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Salut! daca fumezi nu te mai ajuta sa cresti iti strici dintii, deci ei bine eu am 14 ani si eu am 1.81 cm ianlta pentru mine ai nevoie sa faci sport si trebuie sa dormi macar 8 9 ore pentru ca asa ajuta sa cresti daca vrei trebuie sa te dai mult cu bicicleta sau sa faci inot si cu role te ajuta sa cresti foarte te dezvolti ff repede, eu am crescut in fiecare doua luni un cm asa tot mai departe, Si ar trebui sa renunti la fumat pentru ca atunci se va opri la crestere cam atat si ar trebui sa bei multa lapte ca ajuta sa cresti. sper ca te am ajutathappy.

| TheLocaKid a răspuns:

Cu siguranta ca o sa mai cresti kiss! Fumatul nu afecteaza in niciun fel modul in care te inalti. happy Funda? :X

| charizard96 a răspuns:

Deci fumezi de mult timp. uite cum o sa fie viitorul. la 30 ani vei arata ca la 50 iar pe la 45-50 de ani vei da ortul popii.

| frumm10 a răspuns:

Ca fata din cate stiu eu nu cresti decat pana la 14-15 ani asa ca ai terminat de mult cu crescutu'. Oricum ce mai vrei? ai 1.70 app multe femei nu ajung la inaltimea asta nici la 30 de anilaughingesti fooarte bineelaughinglaughing

| bboycbv a răspuns:

Si eu sunt fumator de 2 ani si nu mi s-a intamplat nimic cu cresterea am 1, 72, cresterea nu depinde de fumat ci de felul tau de a fi,daca ai parintii mai scunzi sau pe cineva mai scund in familie atunci inseamna ca ai mostenit-o pe persoana respectiva, stai linistit pentru ca fumatul nu afecteaza, cel putin pe mine nu m-a afectat cu nimic

| Djadja20E8 a răspuns:

Buna! O prietena de a mea are 14 ani ci fumeaza si are 1.49, da trebuie sa nu mai fumezi, nu o sa mai cresti. Daca ai 1.70 e destul de ok la anii tai!

| Djadja20E8 a răspuns:

E destul de ok la anii tai!