| valentinalina a întrebat:

Voi astia care fumati de la ce varsta v'ati apucat si cum sa fumez corect
si sa nu imi ziceti mai bine sa nu ma apuc
dau fundita si vot promit

Răspuns Câştigător
| YuliaNhO a răspuns:

Eu nu fumez insa stiu cum se face. Treaba e ca nu trebuie pur si simplu sa respiri prin tigare. Tragi putin fum, il ti 2 secunde, apoi tragi aer ca sa ajunga in plamani si dupa aceea expiri... daca nu tragi aer cand il ai in tine iti ramane in gat si e ca si cand ai fuma degeaba. Funda:d?

8 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Eu fumez de 6 ani si am 16 anihee hee pai tragi un fum in tine si fara sa-l dai afara zici "fata fierarului fierbe safolea cand focul face fum" cand fumezi nu trafi numai pana in gat...tragi in pieptwinking funda?smugbig grin

| amc a răspuns:

Eu m-am apucat acum aporximativ un an, logik din cauza anturajuluihee hee.
Nu mi-a reusit din prima ...prima data am incercat cu slimsuri ca este mai usor(asa cred).
Mi se parea greu sa trag in piept acel fum, pur si simplu ma inecamlaughing)Dar am repetat de mai multe ori si pana la urma am reusithappyTrebuie doar sa tragi din tigare, sa inspiri acel fum iar apoi expiri.(ca si cand oftezi).happySucces!laughing

| Reek54 a răspuns:

O intrebare stupida, la fel ca si majoritatea raspunsurilor...
Voi va credeti "tari" ca fumati?
E vai de organizmul vostru...
Si pentru tine sfatul este sa lasi fumul si tigarile, nu crezi ca sunt mai bune niste fructe?, sau legume?
Ia mai gandeste-te...

| Simpatic a răspuns:

La 6-7 ani fumam de pe jos ca copii, la 14 ani m-am apucat mai serios, si mi-a fost foarte greu sa renuntz, deci nu te apuca s-ar putea sa regreti tare!

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Uite nu m-am apucat dar am avut o prietena care fuma si corect fumezi daca tragi in piept sa nu pufai ca asa faci de aia la gat! Deci fa cum iti spun ca fata aia a facut boala asta! fundita!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi mai bine nu te apuci. Ce, vrei să fii și tu cool?
Ok : cancer pulmonar, respirație, dependență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu iti zic ca mai bine sa nu te apuci? De ce? De moarte accelerata?
Sau sa-ti zic si cum sa (nu) te apuci de moarte in regim de Intercity.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Marianne
Succes...la îmbolnăvit da? Bravo că te iei după alții, că gândești cu mintea (bolnavă a) altora. Lăsând asta, tu o încurajezi să se apuce de fumat, chiar ai face orice pentru o fundă? Să-ți fie rușine!
@LacrimiLaCrimogeN, fumezi de la 10 ani și te și lauzi. Și mai rău.
@AeroX, bine zis, deși nu cred că se va prinde de ce ai vrut să spui.