| pisicutszaa a întrebat:

Daca nu mananc nimic 3 zile cat slabesc? sau daca 6 zile mananc 1 mar pe zi sau 2. help nu ignorati. voi a ti incercat sa nu mancati? cat ati slabit? astept parerile si raspunsurile voastre. :*

Răspuns Câştigător
| Luminita24102004 a răspuns:

Buna,
Acum doi ani am vrut sa slăbesc cu toate puterile mele. Nu măncam...chiar nu o făceam. Și am slăbit, o și ce ma mândream! După un an și ceva am început sa revin la mâncatul dulciurilor. M-am îngrășat 6 kg, dar se vedeau ca 10.
M-am hotărât să slăbesc prin vechile metode. Ei bine, nu mi-a mai mers. Și matusa mea m-a adus pe calea cea buna. Acum mănânc 5 mese—3 principale și 2 gustări; și am revenit la greutatea mea inițială de 50kg.
Renunța la aceste regimuri nesănătoase! Din experiența îți spun.
Îți recomand sa mănânci legume, fructe și chiar și carne variat. Și nu mânca după ora 6.
Te pup!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Undeva la 5000 de calorii, asta inseamna 800 de grame apoi corpul recupreaza la greu nu uita el acest cosmar, e o nebunie asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Nu slabesti nimic, iti scade glicemia si poti lesina de foame si ajunge in spital, iar corpul se deshidrateaza si sufera.
Cat despre slabit, nu slabesti nimic, pentru ca, corpul intra in stand by si nu consuma deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca scapi si nu ajungi pe la spital cand o sa mananci iar mai rau o sa te ingrasi pentru ca organismul va functiona in sistem de avarie sa zicem asa si cand ii dai calorii nu prea o sa stie ce sa faca cu ele

| Sndnxnska a răspuns:

Doamne nu te infometa asa,
O sa mori... mananca putin si des si fara dulciuri si paine

| StefanStefan3000 a răspuns:

Nu este sanatos sa nu mananci nimic. Poti da in ciroza. Si nici sa bei doar apa pentru o saptamana de ex nu e bine. Eu am incercat sa nu mai mananc lactate si carne iar marti fac o luna..procesul de "pierdere a caloriilor" se activeaza dupa 3 saptamani de dieta. Am incercat sa nu trec de 1200 kilocalorii pe zi. Din nou, nu e bine sa nu mananci nimic deoarece iti strica metabolismul. Cand vei termina dieta vei pune kilogramele foarte repede inapoi

| StefanStefan3000 a răspuns:

Nu e bine sa nu mananci nimic. Incearca o dieta cu max 1200 pe zi. Procesul de pierdere a greutatii incepe dupa 3 saptamani de dieta. Trebuie sa faci si exercitii fizice. Cel mai bine este sa dai kg jos treptat deoarece e cel mai sanatos. Nu e bine sa faci o schimbare drastica. Am o luna de cand am redus lactatele si carnea dulciuri sucuri etc. Am slabit cam 1.5kg

| pisicutszaa explică:

Dau funda*