| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt la liceu cu profil tehnic, cand il termin pot sa ma duc la Facultatea de Limbi Straine? Si de la aceasta facultate ce ies? Translator, sau? As vrea mai multe detalii despre aceasta facultate va rog frumoshappy. Multumesc, o seara placuta!love struck

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Indiferent de liceul pe care il termini poti urma orice facultate doresti, bineinteles daca esti apta sa treci peste examenele de admitere. Una dintre verisoarele mele, a facut aceasta facultate, la limbi rare, araba, iar din anul 2 a fost angajata la Ministerul de externe cu un salariu destul de frumusel. happy Mult succes!

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De la limbi straine poti lucra in invatamant, in presa, in diplomatie, in turism, in firme export-import sau sa devii traducator de carti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Paris:Multumesc foarte frumos!>big grin