| Teodoraa6 a întrebat:

Daca vreau sa-mi personalizez un tricou de culoare neagra, adica sa imprim ceva pe el la pim se poate, sau tricoul trebuie sa fie neaparat alb? Si tricoul trebuie sa il iau de la pim sau sa vin eu cu el?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Teodoraa6
In primul rand imprimeul acela se numeste ''Hartie cu transfer termic''
Iar in al doilea rand poti merge sa iti iei de la copy-center sau de pe internet(linkuri-le sunt la final)
Pentru tricourile de culoare inchisa(negru de exemplu) exista un fel de hartie cu transfer termic iar pentru cele deschise o alt fel de hartie cu transfer termic.
Fiecare hartie cu transfer termic are o temperatura anume si un timp de transfer diferit.De exemplu la culorile inchise dureaza mai putin decat la culorile deschise.
Hartie transfer termic(culori deschise):
http://www.zspotmedia.ro/hartie-transfer-termic-jetst-p41.html
Hartie transfer termic(culori inchise):
http://www.zspotmedia.ro/hartie-termotransfer-jetblack-p42.html
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda