| Aalliinnaa1000 a întrebat:

dati-mi niste idei sa nu ma plictisesc! :* cele mai multe fundita :* ( dar nu sa stau la pc sau la tv ) :d

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Citeste! Iti recomand Jane Air, Agatha Christie, ...momentan nu imi vine altceva.Iesi cu prietenii pe afara.Suna pe cineva si vorbiti ore intregi. Daca ai telefon cu camera sau aparatul tau foto fa-ti poze.Sau,poti face un jurnal video cu telefonul sau camera de luat vederi,iti faci unghiile,scrii ceva in jurnal (si daca nu ai jurnal sa iti faci unul), si ceea ce imi place mie cel mai mult (dupa citit big grin), VISEAZA! Viseaza cai verzi pe pereti, imagineaza-ti ca esti personajul tau preferat dintr-un film sau o carte, viseaza la ce ai putea fii daca ai avea de ales...nu mai stiu! Am ramas fara idei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi funda

| Aalliinnaa1000 explică (pentru anonim_4396):

laughing dc nu mi-ai dat nicio idee? thinking

| Numero1 a răspuns:

Gateste ceva, am pofta de niste sarmalutelaughing sau iesi cu iubitu pe afara(daca nu ai iti dau eu numarul de telefonlaughing ) sau deseneaza ceva sau citeste o carte(asta am zis-o asa ca nu am mai avut ce dar mai bine nu citi, face rau la ochi) deci in afara de ultima varianta(ce cu cititu) pentru restul merit o funda frumoasahappy

| ana233 a răspuns:

Pai iti dau eu cateva idei dar funda sa nu lipseasca! Fa sport! Invata sa jonglezi! Suna un prieten vechi si vorbeste cu el! Citeste! Gaseste cate o porecla pentru fiecare prieten de-al tau! Cu inspiratie sau fara inspiratie scrie o poezie! Canta la un instrument! Danseaza! Deschide dictionarul la nimereala si invata cuvinte noi! Uita-te la poze mai vechi! Mazgaleste vedete din reviste! Fa-ti o lista de dorinte pentru anul viitor! Sper ca te-am ajutat! Bye! Bye!