| Melissssa a întrebat:

Buna kiss! Dati.mi si mie va rog exemple de cateva animale care genereaza curent electric.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Pikachu laughing

| TheAce a răspuns:

Toate fiintele vii genereala electricitate datorita faptului ca fiecae organism viu e incarcat electric. Totusi, intensitatiile sunt atat de mici si opereaza pe frecvente atat de joase incat nu sunt percepute de om. Tiparul are insa o intensitate electrica extrem de sesizabila. Anghila amazoniana de asemenea.

| gabytofan a răspuns:

Toate fiintele vii genereaza electricitate dar in intensitati foarte mici, tiparul genereaza cel mai intens camp electric, altul nu mai stiu.

| ShadowSKQ90 a răspuns:

Pikachu

| Scintilla a răspuns:

Tiparul electric.

| Cristi112 a răspuns:

Este un peste numit Tipar