| beatricelbd a întrebat:

Buna-
nu stiu cum sa ma decid la ce liceu vreau sa ma duc in functie de profil
adica ma pricep la matematica si romana dar nu prea le am cu chimia si cu limbile straine
la muzica sau desen nu ma pricep dar le am cat de cat cu sportul
imi place si fizica si geografia dar si biologia
cum v-am spus nu stiu daca sa merg la un liceu cu profil matematic sau la un liceul de romana
ma rog nici nu stiu ca daca merg la mate cam cate ore fac si chestii din astea
va rog sa ma ajutati si

Răspuns Câştigător
| nevermind_9666 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa mergi la un liceu cu profil real avand in vedere ca te pricepi la matematica, fizica si biologie... iar chimia o mai poti invata intre timp daca iti place proful

nu te sfatuiesc sa mergi la fililogie daca nu prea iti plac limbile straine si istoria bleahhh

oricum sfatul meu e sa mergi la un licei cu profil real
poti merge la mate-info cam asta ar fi obtiunea ta

sper ca ti'am fost de folos

fundita?

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Mie imi placea matematica si desenul, combinandu-le rezultatul a fost inginer constructor sau arhitectura, n-am apucat sa dau la arhitectura pentru ca se daduse o proba inainte de inscrierea la licee sa vada daca intr-adevar ai abilitati si m-am inscris ca desenator tehnic in constructii si instalatii orele de matematica erau cam 4 pe saptamana, romana la fel, cele de profil cam 2, 3 pe saptamana, biologie, geografie 1 pe saptamana, sport 2, fizica 2 cam asta era orarul. O zi buna!

| Dorinel a răspuns:

Mate-INFO te sfatuiesc...si faci vreo 6-7ore de mate pe saptamana...in rest normal aa si info

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sunt in clasa a 7 a si nu stiu la ce liceu sa merg. Sunt buna la mate, romana, fizica, chimie, geografie, desen; nu stiu prea bine engleza si nu ma descurc la spot. Va rog ajutati-ma