| Alexandru_Claudiu_1979 a întrebat:

Sunt clasa a 8a si inca nu mi-am ales un profil pentru liceu imi puteti zice cateva profile imi place mult sportul istoria romana engleza biologia geografia dar nu-mi place matematica fizica chimia mai ales ca la mate de la o vreme nu mai reusesc nimic.

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Categoric, profilul care ti se potriveste e unul uman, si anume stiinte sociale (aici faci istorie), sau filologie-unde faci romana engleza, geografie.

Profilele astea sunt cam asemanatoare doar ca la stiinte sociale dai bacul din istorie.

Eu sunt pe stiinte sociale, si ca si in situatia ta nici mie nu-mi place matematica, fizica, chimia, si alte stiinte exacte.

Iti doresc mult succes!

5 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

Filologie

| Denisuk123 a răspuns:

Mihai Eminescu stiinte sociale big grin fUNDA?

| Alexandru0511 a răspuns:

Pai.
Daca iti place mai mult romana si isotoria..mergi la Filologie deoarece este bazata pe cele doua materii(+ ii destul de usor, nu ai treaba cu bacu la matematica.+putine ore de mate)
Daca preferi mai mult biologie mergi la Stiinte ale naturii dar acolo faci si matematica destul de serios.
Sper sa iti fi fost de ajutor!
Bafta la examen