| andreea890elena a întrebat:

Bună,de 5-6 ani am niște gauri mici pe fata ramase de la varsatul de vant,fața mea e oribila,știți cum as putea scăpa de ele fără metoda laser, am o prietena care a făcut asta și acum le are mai mari.Sau măcar cum pot sa le astup am încercat cu fond de ten dar trebuie sa pun un start exagerat și se vede oribil, ce pot face? Ajutorr

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu s-au inventat creme sau tratamnete care sa astupe cacatricile ( gaurile de la varsat sau pielea crapata).

Unica solutie este: tratamnetul chirurgical cu LASER!

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, cu produse conventionale sunt slabe sanse sa reusesti sa regenerezi pielea in proportie de macar 80% astfel incat sa dispara cicatricile. Daca in 5-6 ani nu s-au vindecat inseamna ca sunt destul de adanci.Cel mai intelept e sa mergi la medic.

| andreea890elena explică (pentru dullcat):

Mulțumesc de răspuns

| andreea890elena explică (pentru dullcat):

Da,sunt foarte adânci

| Hyperion7 a răspuns:

Se numesc cicatrici, sunt sigur că știai.
Din ce știu eu, micropeeling-ul chimic mai este ca alternativa la refacerea pielii
Alte moduri de reumplere tot la dermatolog găsești.
Așa că daca vrei sa scapi de ele definitiv, du-te la medic
Totuși, sa știi că te cam costa.

| LisaJulie a răspuns:

Un medic bun îți va recomanda un tratament natural.