| YLLL a întrebat:

Am pe faţă nişte pete mai mici. Nu e alergie sau ceva de genu,nu sunt nici coşuri, iar când nu sunt cu fond de ten se văd foarte urât. O prietena mi-a spus să ma fac cu lămâie stoarsă. Oare merge? Sau ceva cremă? Aş vrea să am tenul curat, fără impurităţi.

4 răspunsuri:
| Lolololalali a răspuns:

O alimentatie sanatoasa si cel putin 2 litri de lichide pe zi. Daca vrei sa folosesti zeama de lamaie, fa-o in combinatie cu o masca naturala de fata, facuta de tine.

Foloseste numai produse delicate cu pielea, altfel petele s-ar putea extinde. Uite aici un produs foarte bun: http://mercador.ro/......DGmgR.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuu! Lamaia stoarsa pe fata? Nu! Ea arde suprafata pelii, si stiua asta deoarece a patit-o o prietene de-a mea! Du-te la un medic, el o sa iti spuna ce sa faci si... da-te cu musetel pe fata, dar asta poate dupa ce te duci la doctor! Nu merge cu lamaia! Lamaia stoarsa diect pe fata sau n alte moduri NU! Iti faci o catastrofa mai mare! Du-te la un medic!:***

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Hey!
Merge cu lamaie stoarsa! Dar dupa, o sapt. Sa te speli pe fata numai cu ceai de musetel! Funda ^_^

| valentinaoprea a răspuns:

Incearca sa nu te mai dai cu fond de ten, lasa fata sa respire si ai putea incerca sa adaugi in crema de fata pe care o folosesti ulei de jojoba, sau sa il aplici direct pe fata. e benefic pentru fiecare tip de ten