| ImmortalQueen a întrebat:

De cand am inceput scoala m`am mai ingrasat. Acum am 53 de kg si pe 19 noiembrie ma duc la Balul Bobocilor. Am comandat deja bilet si acum nu mai pot sa spun ca nu mai merg, infine; oricum vreau sa merg; x. Credeti ca pot sa slabesc cam 7 kg in 2 saptamani? Adica pana atuncii; Si imi puteti da niste site`uri cu exercitii pentru picioare[acolo m`am ingrasat mai mult :-s ] si pentru burta? Sau nu stiu, sa tin o dieta, habar nu am. Sunt o multime pe net si nu stiu care e buna. Chiar am nevoie de ajutorul vostru. Multumesc mult :*

6 răspunsuri:
| муℓιƒєx a răspuns:

Buna!
Incearca sa nu mai mananci de la 5-6 seara.
cat despre ex. de picioare uite cateva sfaturi:
Genoflexiuni solicita toti muschii picioarelor. poti sa si alergi e sanatos si se vad si rezultate.
In afara de alergat si muult sport am citit undeva despre niste trucuri de vedetaprintre care spunea domnisoara respectica, care avea aceeasi problema ca tine ca ea poarta dresuri culoarea piciorului ceva mai stramte si ii subtiaza piciorul poate merge si la tine.
Si uite inca ceva:
Http://www.eva.ro/......l-807.html uite aici o sa gasesti cateva trucuri. Mergi foarte mult pe varfuri asta te ajuta cel mai mult

Iar pentru burta:
Pentru dat jos burtica sunt recomandate sariturile peste masa! Manaca mai putin si doar papa sanatos : din toate cate putin, fructe si legume proaspete fara limite (exceptand bananele, una dimineata in loc de micul dejun, ajunge), fara prajeli unsuroase, fast food si crantzanele (chips, sticks etc). In loc de cina, o plimbare de 20 de minute si un fruct sau un pahar de lapte caldutz. Nu iti trebuie exercitii specifice pentru abdomen ca ele doar o sa-ti tonifice musculutara abdominala dar nu o sa-ti scada grasimea de pe burta. Fa miscare cat mai multa si la care poti fi disponibila oricand : plimbari lungi in pas vioi, alergari usoare, role, bicicleta, minge, dans. Nu asculta muzica, danseaz-o! Cat mai multa miscare pentru ca esential este sa arzi mai multe calorii decat consumi. Altfel, caloriile vor fi in continuare depozitate de organism, sub forma de grasime, in special pe burta si pe coapse. Tine minte : abdomenele se fac in primul rand in bucatarie, apoi in sala de sport. Sanatate maxima iti doresc! Bye!
Funda? plzzz

| DenyAmphetamine a răspuns:

Pentru a slabi trebuie sa mananci multe legume cu putine calorii [morcov, brocolli.]si poate 1 cartof cu 150 gr carne. fara paine si fara paste [fara fainoase-au multe calorii] si sa bei multa apa
happy sper ca ti-am fost de ajutor. si succes happy

| kobra12 a răspuns:

E imposibil in 2 saptamani

| georgy39 a răspuns:

Poti sa alergi odata sau de doua ori pe zi ( e bun si pentru burta si pentru picioare), sa faci abdomene, genoflexiuni...Ai mai putea sa mananci mai sanatos, adica dimineata sa mananci ceva mai usor, ca apoi la ora 10 sau peste doua ore dupa ce ai mancat, sa mananci 25 sau 50 de grame de migdale (prajite sau neprajite), caju sau fistic sau un morcove (e sanatos). La pranz, dupa 2 ore dupa gustare poti sa mananci asa: luni o salada cu o friptura de pui, marti peste (orcie tip ) la cuptor, la gratar, dar nu prajit, miercuri:o salata cu un ou-doua (omleta sau fiert), daca vr omleta ai putea sa o faci cu cascaval si niste ciuperci sau legume fierte ( eu prefer ciupercile, nu ne aparat simple, ai putea sa le faci un sos mai slab) joi:o friptura de vita cu o salata verde vineri: peste cu lugume sad sambata si duminica ai putea sa mananci ceva mai usor dar fara paste si paine, ingrasa. Tot ceva mai usor, iar daca dupa micul dejun ai mancat un morcove, dupa amiaza poti manca 50-25 de grame de migdale,caju sau fistic.A, era sa uit, sa bei multa apa... sper ca te-am ajutat.happy E garantat la mine a tinut, nu am dat 7kg dar am dat 5, 5 kg happy

| sunt a răspuns:

Poi... nu trebuie sa tii o dieta exagerata... nu sunt sigura ca poti slabi 7 kg in 2 saptamani, dar totusi speranta moare ultima. Incearca ca dimineata sa mananci ceva fructe, legume ceva sanatos, dar fara paine, la amiaza o mancare gatita, dar fara paine, iar seara ceva, orice dar fara paine, pentru ca painea ingrasa.Incearca sa nu manancipaine, carne, grasimi, dulciuri si mancare de lapatiserii. Toate acestea ingrasa. Pentru burta incearca sa faci niste abdomene si genoflexiuni, iar pentru picioare, incearca sa faci o alergare pe loc timp de cateva minute. Incearca sa nu mananci mai mult de 3 mese pe zi, dar nici mai putin pentru ca ti s-ar putea face rau. Seara sa mananci maxim pe la 19-20, incearca sa nu depasesti acest timp, chiar daca iti va fi foame. Si atunci cand mananci, incearca sa nu fie mult ulei, sare, zahar grasimi. Eu asa am facut si am slabit 6 kilograme in 2 saptamani. Succes tongue ( FUNDA?)