Întrebare recomandată | Larisamonica a întrebat:

Bună!
De câte zile ma simt foarte singura și mereu îmi vine sa plâng sunt trista nu mai am chef de nimic credeti ca e posibil sa fiu în depresie?

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!

M am uitat puțin pe profilul tău și peste întrebările pe care le ai tot pus aici.
Din câte îmi dau seama ești puțin speriată și probabil nu găsești răspuns la anumite întrebări. Ai pus foarte multe întrebări despre sarcină...
Îmi pari de asemenea cu moralul la pământ, iar cauza pare a fi aspectul fizic...

Uite care e faza. În adolescență e normal să experimentezi lucruri noi.
Stai liniștită corpul unei fete mai suferă câteva transformări dea lungul timpului.
Leacul împotriva tristeții e sportul! Sună wow, dar e un tratament foarte bun și sigur!
În primul rând, ieși din zona de confort. Nu îți place aspectul fizic? Schimbă-l! Sport, alimentație sănătoasă și activități în aer liber cât mai multe. De evitat telefonul si rețelele sociale!
Ești adolescenta nu ai nici un amic/ă? Nici o problemă. Ieși și te plimbă singură! Bucură-te de fiecare moment pe care îl petreci cu tine însăți!
Viața e așa frumoasă! Nu lăsa un episod de tristețe trecător să îți afecteze evoluția.
Cheia este la tine! Tu deții controlul! Nu lăsa mintea să facă ce vrea. Ține-o mereu ocupată, citește, fă schițe, poezii, muzică, orice care să nu te țină pe loc.
Dacă stai în pat și îți plângi de mila rezolvi ceva? Nu!
Nu e nimic pierdut!
Mereu poți să o iei de la capăt!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa unei vieti normale, poate duce la depresie.

Stim enorm de putin despre tine, ca sa iti spunem daca esti sau nu in depresie, ca tot al fel de bine poti fi un copil imatur sau complet razgaiat, care plange ca nu a fost lasat afara, sau ca nu mai are voie cu telefonul, ori ca nu este lasat in parc cu bicicleta.

Pune aici: varsta, profesia, ce muncesti, sau ce clasa esti, cat d e bine inveti la scoala, ce te pasioneaza si ce faci zilnic, ce greutate si inaltime ai samd.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că ești un episod depresiv dar care nu se va dezvolta într-o depresie pe termen lung. Sper. Încearcă să faci activități plăcute, recreative. Poți de exemplu să dansezi, să faci aerobic, jogging. Cheful vine lucrând, poate așa vei scăpa de la sine de acest episod depresiv.

| 199onur7 a răspuns:

Larisa ce nume frumoswinking

| paulneamtu a răspuns:

Gaseste ti un iubit

| Puscaion7000 a răspuns:

Stai linistita si gaseste o ocupatie placuta pe gustul tau