| Silviuuu a întrebat:

De câteva saptamani ma tot gândesc la o întâmplare pățita, insa nu găsesc un răspuns, nu stiu ce sa cred. Vreau sa precizez ca ceea ce va voi povesti nu este o invenție sau glumă. Aștept si părerile voastre.
Ma aflam in apropierea Autogării Militari împreună cu iubitul meu. Trebuia sa ajungem undeva, insa am rătăcit drumul si am ajuns pe o straduta lăturalnică, cam pustie. Acolo am văzut o curte mare imprejmuita de un gard înalt. In acea curte se aflau niste "aparaturi" mari, ciudate. La intrare era o bariera si o toneta făcută pentru omul responsabil cu ridicarea si coborârea barierei, lângă care era si un scaun. Ma uitam dezorientata, căutând strada pe care trebuia sa ajung. La un moment-dat iubitul meu îmi spune cu o fata speriata : "Anna, uite o femeie fara fata!".
Am crezut ca e o gluma, așa ca am zis sa arunc o privire. Pe scaunul de lângă acea toneta se afla o femeie fara fata, adică, fara ochi, nas, gura, riduri. Efectiv avea fata plata. Ca sa va faceți o idee, arata ceva de genul personajului Slander Man, doar ca nu atât de înaltă, ma refer strict la chip. Se uita la noi, impropriu spus, pentru ca nu avea ochi. Mi-am luat iubitul de mana, l-am tras după mine si am fugit de acolo. Când am ajuns acasă am căutat pe internet sa vad ce era acolo. Am fost surprinsa sa aflu ca era un Institut de Cercetare Aerospațiala. Primul gând a fost ca era un extraterestru. Aștept si părerile voastre, cu mare interes.
Ps: *Precizez inca o data ca nu este o gluma, sau invenție, ca jur.
* Nu vreau sa primesc răspunsuri de genul : " Era o femeie cu o malformație", exclus. Va jur, arata inuman. 1. Nu avea cum sa respire fara gura si nas si 2. Nu se putea alimenta. 3. Nu arata a chip de om cu malformație. Nu era nici urma de nas, gura, ochi, riduri sau expresii faciale pe chipul ei.
*Întrebarea este postata de mine pe contul de TPU al iubitului.
Va mulțumesc pentru răbdarea de a citi tot textul! :*

2 răspunsuri:
| Carmen2k18 a răspuns:

Este greu de crezut întâmplarea. Încearcă să nu te mai gândești așa mult la ea. Este vară totuși. Eu nu cred în fenomene paranormale. Dacă chiar nu poți trece peste acest incident, informează-te mai mult, și dacă o să fie nevoie, mai te duci o dată acolo. (nu eram ironică) Poate ce ai văzut nu era ceea ce părea.

| Silviuuu explică (pentru Carmen2k18):

Sunt sigura de ceea ce am văzut. Plus de asta nu doar eu am văzut, ci si iubitul meu. Nu puteam vedea amândoi prost sau sa ni se fi părut. Am încercat sa ma informez, insa nu am găsit nicio informație utila. Multumesc pentru răspuns!