| sammie a întrebat:

Bună! De ce îmi place să fiu singură? Adică retrasă. Fără oameni prin preajma mea, fără persoane care sa ma intrebe ce fac. La fel și cu prietenii. Nu prea am prieteni. Daca am acolo o prietena care sa ma sune din cand in cand sunt ok. Îmi place să stau afară singură când e noapte, să mă uit la cer și să-mi aduc aminte de toate amintirile frumoase pe care le-am trait cu cele mai iubite persoane d-ale mele. Și la fel, îmi place să ascult muzică tristă și să plâng. De ce?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai probabil esti o fire melancolica, nimic gresit aici.Muzica te ajuta sa te descarci intr-un mod productiv/pozitiv.Stai linistita.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa e personalitatea ta.
altii sunt sociabili, altii nu

| Hyperion7 a răspuns:

Deoarece ești introvertită. Simti că oamenii mai mult te epuizează și preferi sa ii dai deoparte.
Mai multe detalii aici https://www.reginamaria.ro/......iferentele

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai intrebat pentru ca vrei sa te schimbi, sau pentru ca vrei doar sa stii de ce functioneaza mintea ta asa?

| sammie explică (pentru StoicAnalysis):

Ca sa stiu de ce functioneaza mintea mea asa.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru sammie):

Hmm... Depinde foarte mult de copilaria pe care ai avut-o sau inca o ai. Ai crescut sau cresti intr-o familie sau intr-un mediu unde mintea ta se dezvolta in directia respectiva. Asa functioneaza creierul nostru.

| sammie explică (pentru StoicAnalysis):

Probabil

| StoicAnalysis a răspuns (pentru sammie):

Atata timp cat chestia asta nu te incurca pe plan social sau financiar, n-ar trebui sa te preocupe foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine te-am găsit! Și eu sunt EXACT ca tine! happy
Sunt la fel și îmi place asta. Poate datorita firii noastre introvertite și temperamentului melancolic.