| mynna27 a întrebat:

cum sa trec peste o despartire

sa nu imi mai fie asa greu cand ascult muzica trista si s-a nu m-ai plang cand imi aduc aminte de el

funda promit

Răspuns Câştigător
| Ioana_4525 a răspuns:

Buna.happy Si eu am trecut de cateva ori prin aceasta faza. E greu sa treci mai ales daca ai tinut la acea persoana foarte mult. Eu am incercat sa uit si sa ma gandesc la ceva frumos la prietenii mei, la lucruri amuzante. Am inceput sa ascul melodii faine nu triste. Si dupa o saptamana sau 2 am uitat complet. Eram cu totul alta persoana. Si totusi respectiva persoana se afla in scoala cu mine. Deci ma vedeam zilnic. Sfatul meu ar fi sa incerci si tu ceva de genu cum am facut eu. Pentru ca mie sincer mi-a mershappy Sper ca te-am putut ajuta.happy Bafta.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Faci exact ce nu ar trebui sa faci.Peste despartiri se trece prin socializare. N-am zis ca sa te arunci cu capul inainte la primul venit ci sa iesi cu prietenii etctongue

| Adry05 a răspuns:

Bunahappy stiu cum te simti si eu am trecut prin asta iti dau un sfat asculta o melodie mai energizanta te ajuta mai mult decat una tristahappy de exemplu "pink-so what" e perfecta te pune pe picioare imediathappy. multa bafta in a trece peste asta:*

| Libelle a răspuns:

Pana la urma ai sa vezi ca gasesti in tine ``forta``de a trece peste asta.si dupa un timp nu o sa mai doara asa tare. timpul asta difera de la caz la caz, de la om la om, uneori sunt luni intregi de suferinta. dar odata tot se va termina, incet incet(poate chiar foarte incet)sinele tau constata ca ``ma nu mai am pentru ce sa ma consum, gata!``si restul vine de la sine apoi. da asta e...sa te convingi mai intai si sa mergi pe-o idee.ca totul s-a terminat. apoi o sa-ti vina dor de el, si o sa iti tot amintesti, numai ca nu asa des.tot in timpul asta ar trebui sa lasi muzica trista la o parte, mai bine nu mai asculta muzica, axeaza-te pe scoala, cand vezi ca iar nu ai ce face si-ti vine sa incepi sa-ti amintesti ``faze``alaturi de el, ia cartea de geografie/romana/istorie ce-o fii si citeste si tu odata lectia. fa lucruri marunte, inutile/utile, dar fa ceva.sa ai ocupatie.cumpara-ti reviste, plimba-te cu prietenele prin magazine, uita-te la un film.sunt atatea de facut, si tine minte ca nimic nu tine o vesnicie.nici macar dragostea.

| Lora a răspuns:

Aminteste-ti doar momentele urate din acea relatie, sau inlocuieste-l cu altu

| anOnimăăăă a răspuns:

Suferinţa vine din ego-ul nostru rănit, din sentimentul de abandon, insa asta e mentalitatea celor mai multi. Daca ar exista o pastila miraculoasa care sa alunge suferinta, totul ar fi perfect, insa asta nu se va intampla niciodata asa ca incearca sa treci peste, sa gandesti pozitiv. Daca nu ar aparea probleme si nu ne-am confrunta cu ele, nu cred ca am realiza cat suntem de curajosi si increzatori in sine. Vreau sa spun ca greutatile vietii sunt un rau necesar. Durerea te intareSte, ca sa treci peste trebuie sa ai incredere in tine, sa ai incredere ca va fi bine, sa iti aduni fortele si sa mergi mai departe, si sa nu crezi ca totul se termina aici. Vor exista multe astfel de piedici de`a lungul vietii important este sa treci peste ele. Mult succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am dat ignore, i-am şters numărul de telefon şi timp de 4 luni nu am mai vorbit cu el... şi nu mai simt nimic pentru el...nici măcar prietenie.

Succes şi capul sus! Nu e ultimul, say next!

| Biiiiiia_4028 a răspuns:

HEY am sa iti spun eu ce am patit. am fost cu un baiat de etnie roma iar acesta m-a batut.crying si eu il iubesc si acum dar cel mai bine e sa te gandesti ca exista si alti baieti pe lume... gndestete cate ai de vazut intr-o viata nu se rezuma totul la un baiat.happy pur si simplu evital si incearca sa nu mai stai in anturajul lui happy sper ca te-am putut ajuta SUCCES :X te pup:*