anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
de ce incep sa ma plictisesc de tot ceea ce se intampla in jur? nu am trait nici "o eternitate", am abia 18 ani, dar pur si simplu simt ca nu se va intampla nimic care sa ma faca sa vreau sa traiesc mai mult decat o fac acum. nu vreau sa par "sinucigasa" sau ceva de genul asta, dar imi lipseste un punct culminant. am incercat de toate, de la desen si animatii, pana la vioara, am incercat sa-mi fac prieteni, sa merg la concerte, dar simt ca nimic nu ma face sa "gust" cu adevarat din tot ce inseamna viata. stiu ca am multi ani in fata; ma gandesc adeseori ca, cat sunt in viata, as vrea sa las ceva care sa mi marcheze existenta. vreau sa ma bucur de fiecare moment. am ajuns sa pierd ore din viata jucandu ma pe pc, cam prea mult, punand scoala pe locul doi sau chiar mai departe, avand total alte preocupari. sunt constienta de asta. la scoala nu lipsesc, iau note destul de bune, cat sa nu mi dezamagesc parintii, sa zic asa. as vrea sa ma axez mai mult pe partea cu educatia, dar imediat ce deschid un caiet, doar pentru a citi lectia, multe alte lucruri din jur ma distrag, facandu ma incapabila de a intelege ceva.
imi cer scuze la exprimare. si sper ca s-a inteles ceva. acum, puteti sa mi spuneti, cum mi as putea recapata bucuria vietii?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 18 ani poți să trăiești foarte frumos.