| Anonim0100 a întrebat:

de ce sunt asa materialiste fetele din ziua de azi? Si se uita doar la ce masina conduci si cum te imbraci daca ai iphone si nu stiu ce parfum... Nu mai conteaza bunul simt? Sufletul? Intelegerea? Nu generalizez, dar asa e de multe ori!

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Te inseli total, totdeauna au fost materialiste, lasa balivernele astea cu suflet, marea dragoste bla bla bla, toata lumea pe lovele, altfel faci foamea de-ti sare capacele.

| Felys a răspuns:

Lumea a evoluat, nu ne mai putem multumii cu orice, fiecare are propriile aspiratii, toti avem suflet dar nu toti avem masini de lux, asa ca de ce sa nu aleaga fetele unul care sa fie potent financiar cu suflet decat unul care singurul bun este sufletul si coate goale

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu toate-s materialiste, dar e cam greu sa le gasesti pe cele care nu sunt.Eu cred ca mai exista fete cu bun simt, care au valori morale ridicate, pentru care banul nu valoreaza mai mult decat onoarea.

| Anonim0100 explică:

Corect lumea a evoluat asa ca nu avem ce face! Decat sa speram ca vom gasi, fata potrivita!

| m00n a răspuns:

Suflet ca suflet,intelegere, armonie, dar mai vrea si fata scoasa la un suc, mai vrea un parfum, o atentie ceva acolo care sa ii aminteasca faptul ca e domnisoara si ca trebuie tratata cat mai bine si cat mai frumoshappyDoar nu o sa trebuiasca sa stea cu un baiat la colt de strada acum pana la adanci batraneti sau sa se inchida in casahappy

| Zeekon a răspuns:

Conteaza, insa pentru prea putine fete. Majoritatea prefera sa traiasca comod, sa fie respectate sau invidiate de prietenele lor pentru a se simti superioare. Recunoaste ca ti-ar conveni sa traiesti o viata in lux fara sa muncesti, insa nu poti realiza asta daca partenerul/partenera ta nu are un portofel gros.
Mai este si lauda "uite ce poarta prietenul meu", "ce adrenalina am langa el la volan, conduce periculos", etc.
Trist dar de multe ori adevarat.

| 앨리스 a răspuns:

Stiu ca majoritatea sunt, dar poate ca nu ai cunoscut tu persoanele potrivite si apropo toata lumea are parti bune oricat de materialist ar fi (nu ca as vrea sa le i-au apararea, ba chiar din contra critic persoanele materialiste)
cred ca in spatele acelei ''masti de plastic'' se ascunde o fata sincera.