| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața.

De ce toate fetele în ziua de astăzi sunt materialiste? Se uita dupa bani și mașini, și nu știu sa aprecieze acea persoana, doar sta cu el pentru asa ceva.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca bărbați permit asta, daca esti urat nu ai ce oferi decât banii, nu sunt ele de vina

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este așa Nu căuta această scuză pentrua a-ți justifica eșecul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu toate fetele sunt materialiste, dar din moment ce toti baietii le considera asa, ar fi stupid din partea lor sa nu profite, play the part, cum se spune.

Sper ca iti dai seama de sarcasm si de cat e de eronat sa faci astfel de generalizari. Daca nu acum, atunci mai incolo.

| dullcat a răspuns:

Revin cu o completare.Tu esti ok? Daca ai experiente neplacute poti povesti aici pentru a primi un gand bun.La sugestii mai jos imi apare fix aceeasi intrebare de la tine, postata tot la cateva luni.E destul de clar ca esti fixat pe aceasta mentalitate si ai nevoie de confirmare de la cei care simt si cred la fel.Eu sper totusi sa dai peste fata aia care iti va demonstra ca nu e asa cum crezi, la un moment dat.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Se uita dupa cum arati, ti-am mai explicat, iar tu probabil esti urat

| SamsungElectronics explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Mai văzut tu pe mine ca sunt urât dacă îți dai cu părerea, viața mea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea generalizezi! happy

E cam aceeasi idee pe care o avem noi femeile despre barbatii batuti in cap : 99, 99% sunt porci, restul... magari!
E ok? happy

Acum sa-ti raspund la intrebare! DA, exista femei pur materealiste, totusi majoritatea femeilor nu se uita dupa bani sau masini ci dupa ceva numit CARACTER!
Daca singurul lucru pe care un barbat il are sunt banii, nah, asta e! happy
Daca insa barbatul este dotat si cu altceva : inteligenta, moralitate, empatie... adica caracter, aceea fata se va indragosti de el, fie el sarac sau bogat!

| troleibuz a răspuns:

Ar fi bine daca ar fi asa, dar eu vad ca majoritatea se multumesc cu putin.

| AdioTPU a răspuns:

"Dacă numărul banilor din portofel și mașina de lux este singurul mod prin care poți atrage o femeie, îmi pare rău să-ți spun dar...ai eșuat că bărbat". Unii bărbați nu au altceva de oferit decât bani iar femeile știu să profite de asta.

| GeorgeCazan a răspuns:

A mai fost intrebarea aste si ieri. Sub o alta forma.

| Mda01 a răspuns:

Mda,faci cumva să câștigi mulți bani și nu o sa mai ai întrebării de genul acesta rolling on the floor))