| anonim_4396 a întrebat:

Buna

De ce un baiat da semne unei fete ca o place, iar peste 5 zile cand fata respectiva se uita la el nici nu ii da importanta, o evita (ca sa zic asa)? Si aici categoric nu ii faza ca vor sa faca dragoste si mai stiu eu ce.

1. Daca nu placeti fata respectiva de ce ii dati semnale (de ex: va uitati la ea fara a va mai lua ochii etc.) si ii faceti in oarecare masura sperante?

2. De ce se comporta asa baietii(nu toti)?

3. De ce ii faceti sperante unei fete care ea. Chiar va place?

Vreau cat mai multe raspunsuri+argumente.
Multumesc.:*

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La toate intrebarile tale exista un singur raspuns pertinent din cate se pare. Baietii de care intrebi tu sunt inca in faza incipienta de maturizare. Adica sunt niste copii mari dar imaturi sau varianta ca sunt niste adoloscenti inca imaturi. Pa, pa.

| Pool77 a răspuns:

"1. Daca nu placeti fata respectiva de ce ii dati semnale (de ex: va uitati la ea fara a va mai lua ochii etc.) si ii faceti in oarecare masura sperante?"

Cine a zis ca toti ne manifestam astfel?
De exemplu este cand ma uit la o fata asa pentru ca mie mi se pare ciudata sau ceva de genul, asta nu inseamna ca ii dau sperante sau ceva de genul. Trezitiva ca nu e totul ca-n filme.