| Carolinee a întrebat:

De Craciun as vrea sa-mi cumpar un Vodafone Smart III dar parintii imi zic ca mie nu-mi trebuie telefon cu android la 13 ani. Ce metoda imi sugerati pentru a strange bani? Si cum sa fac sa-i conving sa-mi cumpere acest telefon? Am 13 ani sunt fara si locuiesc la tar.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Le spui sa-ti dea treburi in casa de facut (spalat vase, rufe, dus gunoiul, ajutat la gatit, etc.) si sa-ti dea o anumita suma pentru fiecare treaba facuta bine.

| Kidduftw a răspuns:

Pai poti sa le spui ca toti colegi tai au un telefon cu android iar tu esti singura fara el, si daca iti va lua promiti sa inveti mai bine.