| doareu914 a întrebat:

De curand, am cunoscut un baiat, la inceput mi se parea nesimtit pentru o mica gluma pe care a facut-o, atunci nu ne cunosteam nici macar din vedere. Dar anul acesta, am aflat ca suntem colegi. Eu il credeam un fitos, de. asa sunt cei de bani gata. Este dragut, nu waw. dar ceea ce m-a impresionat intr-adevar este atitudinea lui, zambetul, gesturile. Eu il plac, dar nu stiu daca si el ma place. stiu ca are o prietena cu un an mai mica. Gesturile sale si atitudinea lui uneori ma fac sa cred ca si el ma place, dar nu stiu, oricum vorbeste cu toate fetele si are diferite gesturi, dar... nici nu stiu, cand ma saluta si imi zambeste deja... nimic nu mai conteaza. Cum sa reactionez? Practic cand imi zambeste ma pierd.

Răspuns Câştigător
| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns:

Draguta, imi place sa raspund la intrebari din astea. Cand un baiat are o prietena, va vrea si mai multe.

E in stare sa ii placa si profa de romana sau de mate. Posibil. Daca te place nu inseamna ca te si iubeste.

E un om ca si tine. Faptul ca te saluta si iti zambeste cool nu inseamna ca tu trebuie sa reactionezi cu limba scoasa.

Tu esti fata, el e baiat. Diferenta dintre voi e ca tu arati mai bine ca el, chiar de se pun pariuri.

Daca tu il lasi sa profite de momente ti se va urca in cap. Nu iti recomand. Sa zicem ca nu ma crezi.

Da-i o sansa, si te va lua peste picior. De nu ma crezi, e treaba ta. Riscul e al tau.

Ce alegi, tu stii, dar daca vei suferi, noi nu te vom putea ajuta.

Mult noroc

1 răspuns:
| ChriSS_7546 a răspuns:

Buna! inainte sa-ti dau un sfat am nevoie sa stiu cate ceva:ce te face sa crezi ca te place, mai exact cum se comporta in preajma ta?
Cand spui ca vorbeste cu toate fetele, are el un fel aparte de a vorbi sau are gesturi mai deplasate?
Ai spus ca are prietena, acum intrebarea este de cat timp sunt impreuna si cat de bine se inteleg?
Pentru ca ar fi nedrept sa te bagi in relatia lor.