| Dariaxoxo16love a întrebat:

De curand m-am certat cu cea mai buna prietena. Ce sa fac? Banuiesc ca o sa se certe cu pretena ei si o sa vina iar la mine. Vreau sugestii. Cum sa reactionez?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai nevoie de ea ca prieten ar trebui sa mai inchizi ochii la anumite defecte ale ei.Ca nici tu nu esti perfecta.

| positivity a răspuns:

O spui de parcă tu nu ai greșit niciodată, de parcă tu ești perfecțiunea în persoană.
Dacă ții cu adevărat la ea, o primești cu brațele deschise. Însă dacă consideri că nu reprezintă nimic special pentru tine, va rămâne doar o simplă prietenă.
Fă ceea ce crezi tu că e bine!

| Dariaxoxo16love explică:

Cum v-am mentionat in intrebare, ea a venit din nou la mine. Pana acum s-a purtat urat cu mine. Nu pot sa o iert pentru ca a adresat injurii la adresa mea. Acum ce sa fac?

| VicuţaSanduţa a răspuns:

Dupa parerea mea, nu ar trebui sa o ignori. Ar trebui sa o accepti, doar ca sa vorbiti despre asta. Oricum cea mai buna prietena e una, ea stie totul despre tine... nu ar trebui sa apara cineva sa va strice prietenia.