| Ursu_Lumi_1974 a întrebat:

De curand m-am mutat in peste hotare si mai tin legatura cu colegii dar prietena mea cea mai buna nu mai raspunde cand o sun si prietenii imi spun ca deja e foarte ciudata si e mai rautacioasa... credeti ca plecarea
mea a afectato mai mult decat credeam eu?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca asa de mult a contat o prietenie incat sa se schimbe fata de toata lumea.
Da fata de tine se poate deoarece se simte oarecum tradata, abandonata dar in curand ii va trece. Poate va mai vorbi cu tine poate nu dar cert este ca isi va face prieteni noi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie. Ochii care nu se vad, se uita. Asa mi s-a intamplat si mie cand am plecat din tara. Bine, ma asteptam la multi sa ma uite repede dar nu la o prietena buna care ne cunosteam de la 5 ani. 3 luni nu am avut internet asa ca nu am putut vorbi. Cand am putut, nu am vazut vreun mesaj. Am intrebat-o daca s-a intamplat ceva de nu mi-a scris macar un " ce faci?". Ea deja fusese spalata pe creier. Dume ( pe care nici in ruptul capului nu le avea inainte ) cu "baiatul trebuie sa bage in seama primul ". E impresionant cat de repede poate fi prostit si o persoana cu capul pe umeri. Este adevarat ca un anturaj jegos poate face numai rau. Side atunci cred ca am inceput sa vad eu adevarata natura a oamenilor. E bine totusi, tot raul spre bine. Lectie care mi-a folosit in viitor.