| snooky97 a întrebat:

De curand parinti mei au aflat ca fumes, si sunt tot mai retrasi fata de mine, da nu int cei asa de grav, doar pentru ca am incercat sa vad care e senzatia...ma rog. Vreau si eu niste sfaturi ca sa-i mai imbunez. Dau funda!:X

8 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Pai ajuta-i cu ceva prin casa, spala vesela, da cu aspiratorul, fa cina, cumpara o cutie cu ciocolata o sampanie si spune-le ca sunt cei mai buni parinti din lume

| ALeXsSaY a răspuns:

Pai clar a fost un soc pentru ei. sfaturi? sa le arati ca nu o mai faci si ca iti pare rau ca ai incalcat regulile morale. oricum ai facut rau ca ai incercat pentru ca fumatul da dependenta si poate chiar de aceea le este frica parintio=lor tai, sa nu fumezi in continuare.mai bine vb cu ei si le arati ca nu vei mai face tampenii atat de mari.succeswinking

| astamika24 a răspuns:

Daca a fost o singura incercare te poti lasa si asta sigur o sa-i multumeasca pana-n cerlaughing iar daca fumezi ...incerca sa te feresti.da-te cu parfum mai mult, mesteca guma sau foloseste un sprei de gura.
sa nu fii suparat pe ei pentru nu iti vor decat binele.si iti spun asta din experienta si mama si tata sunt fumatori, deci nu imi pot interzice sa fac asta.insa eu nu am facut asta pana acum si nici nu ma grabesc sa o fac.te sfatuiesc sa renunti la fumat gandindu-te ca o faci pentru tine.bafta

| faaalyoana a răspuns:

Si ma rog pentru ce te-ai apucat de fumat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă doar ai încercat ca să vezi care-i senzaţia,e ok. Dacă încă fumezi,nu prea e. Spune-le că nu mai fumezi şi că doar ai încercat. Nu cred că există vreun om care nu a fumat niciodată până acum. Măcar de curiozitate. Sunt sigură că şi părinţii tăi au făcut asta. Explică-le că a fost doar o chestie de moment, peste care vei trece. Vor înţelege, dacă le promiţi că nu vei mai fuma. Baftă!

| inflicted a răspuns:

Este grav fiindca iti pui sanatatea in pericol.Probabil se tem pentru tine. Explica-le ca nu te-ai apucat de fumat, ci ai vrut doar sa vezi care e senzatia si ca nu esti incantat/a, deci nu vei continua.

| DiddyLoveYou a răspuns:

Hmm. Si parintii mei m-au prins laughing Si m-au avertizat laughing Dar nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme :* Sunt parintii tai orice s-ar intampla, si in timp o sa se imbunatateasca relatia cu ei, doar nu o sa fie suparati pe tine toata viatahee hee

| NicolleClaudia a răspuns:

Uite...nu trebuie sa iti faci asa de multe griji sunt parintii tai si la un moment dat te vor ierta si eu am facut multe prostioare dar m.au iertat. poti de asemeenea sa fi mai ascultatoare, sa inveti bine, sa ajuti la treaba de acasa.sa faci lucruri pe placul lor de asemenea poti sa ti un discurs emotionant cum ar fi ca ii iubesti mult si ca nu sti ce a fost cu tine prietenii te.au indus in eroare promite ca nu o vei mai face niciodata sigur te vor ierta PT CA TE IUBESC!