| ionica56 a întrebat:

Am parinti dificili. x( Cum as putea sa ii mai imbunez?batting eyelashes

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cere-le sa-ti faca un fratior happy

| anutza a răspuns:

Uneori in incercarea de a fi parinti cat mai buni, cat mai grijulii si protectivi parintii pot deveni in ochii copilului dificili (ex tata e Ceausescu).
Cea mai buna este comunicarea si sinceritatea
Fa-i sa aiba incredere in tine

poti citi aici un articol interesant despre relatia copil parinte http://ebooks.unibuc.ro/psihologie/rascanu/5-1.htm
fundita :)

| Doublekillll a răspuns:

Parintii nu sunt rai asa cum crezi tu, ei doar incearca sa te invete de bine si sa ai o educatie buna, daca vrei sa te inteleaga si sa fie mai buni doar asculta ce spun si fii cuminte

| iEmonel a răspuns:

Le spui ca te sinucizi si faci o fata de aia de fata/baiat deprimat sau fugi de acasa pentru cateva zile.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Le dai cate 2 perechi de palme si le zici "de azi eu sunt sefu/sefa"

| Dr3yga20 a răspuns:

O ciocolata si o tuica tare.

| Tweety_6396 a răspuns:

Nu pot fi imbunati, pentru.ca altfel nu ar mai fi parinti.laughing Fundita? Plz

| LiviaLyvy a răspuns:

Sa Incerci o perioada sa faci tot ce zic ei.batting eyelashes
Cu toate ca o sa fie super greu.hee hee
Dar mergehappy
La mine a mers.
Bafta:*

| DidiMAriuka a răspuns:

Vb cu ei si explica-le ca sunt rai si ca iti doresti sa fie mai buni happy sau comportate tu foarte frumos si daca tot la fel raman vb cu ei