| Cleopa a întrebat:

de doua luni de zile locuiesc impreuna cu prietenul meu in Italia. problema e ca el e mai libertin, adica nu ii place ca eu sa stiu tot ce face el, unde merge atunci cand pleaca singur. (merge singur uneori si la prietenii lui pe motiv ca are treaba). de exemplu intr-o zi a plecat de la ora 13 si a venit la zece seara si nici nu m-a sunat deloc in tot acest timp. nu vreau sa spun ca ma gandesc ca ma inseala. eu am 19 ani, iar el are 36 si pana acum a stat singur, nu a mai locuit cu o alta femeie (cred). pe mine ma deranjeaza lucrul asta (cu libertatea) pentru ca am impresia ca nu tine la mine. am tot incercat sa fiu indiferenta cand pleaca, dar nu pot. poate asa sunt barbatii...nu stiu, am nevoie de niste pareri. multumesc mult.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu știi nimic de trecutul său?
Este timpul să stai deschis, civilizat și calm de vorbă cu el, nu înjurături, ton ridicat, criză de gelozie cu pumn și picioare!
Succes.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E invatat sa aiba libertate,probabil nu e invatat sa mai lociuasca cu cineva de sex opus, vorbeste cu el, poate nu isi da seama cat demult te deranjeaza,, libertatea,, asta lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Stai de vorbă deschis cu el şi poate lămuriţi problema.
Te pup!

| AleXisAleXis a răspuns:

Serios? Ai 19 ani si el 36? O diferenta cam mare de varsta dar dragostea nu are varsta.
Spune`i ca te deranjeaza ca este plecat atatea ore si nu da niciun semn de viata.
E bine ca ii acorzi libertate si ai incredere in el dar totusi macar sa te sune sa-ti zica unde e si cand ajunge acasa.
Pune piciorul in prag si spune`i sa nu mai stea plecat atatea ore si sa te mai sune sa stii de el pentru ca iti faci griji.

| Cleopa explică (pentru AleXisAleXis):

I-am spus, dar el zice ca asa a fost invatat pana acum si nu se poate schimba asa deodata. il inteleg, dar totusi nu-mi convine... multumesc de raspuns. pa pa