| JaDiDaTa a întrebat:

De fand a inceput vacanta, nu m -am vazut cu nimeni. Pur si simplu nu am starea, nu imi e chef sa vorbesc. Si acum, cand ma gandesc mai bine nici nu stiu despre ce. Totusi, cum sa reintru in legatura cu 1-2 amici? Le-am promis mai demult ca iesim si dupa nu le-am mai dat niviun semn de viata. Nu stiu de ce. poate credeti ca sunt nesimtit dar chiar nu aveam starea necesara si sincer nu stiu daca o am acum dar trebuie sa incerc, nu vreau sa stau toata vacanta acasa, totusi! Putine idei, va rog? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Nu te cred "nesimtit", din contra, daca nu as fi luat masuri as fi patit la fel ca tine.
Nici eu nu am multi prieteni (doar vreo 2) si cand s-a terminat scoala le-am promis ca o sa ne mai intalnim. Trecuse o saptamana si nu dadusem niciun semn de viata, nimic, nici macar 1 mesaj amarat nu le dadusem, imi tinusem telefonul inchis etc (stiu, stiu...nu am nevoie de morala voastra)
Deci, unde vreau sa ajung? Luni, in cea de-a 2-a saptamana le-am dat telefon si i-am chemat sa ne plimbam prin oras (asa ne relaxam noi,nu trebuie sa avem un anumit scop,doar ne plimbam...) Am fost prin parc,am jucat fotbal intr-un loc special,am mers la o inghetata,ne-am plimbat toata ziua, intelegi tu...
Bun, ce legatura are asta cu tine?
Pai poti sa faci la fel. Da, o sa fie suparati, si da, o sa zica lucruri mici precum "Credeam ca ai murit" "Cred ca nu ai avut baterie la telefon...toata saptamana" etc. dar sunt prietenii tai si o sa te ierte.
Poti sa-i chemi la un fotbal, pe la tine (daca poti), puteti sa va jucati ceva fie pe PC sa va plimbati pe undeva (chiar si fara un scop anume) Pentru inceput suna-i, intreaba-i ce mai fac si cereti scuze inainte sa-ti faca ei observatii.
Inca este timp sa-ti revi si sa-ti petreci vacanta cu ei.
Eu ma intalnesc acum cu prietenii mei 1 data la 2 zile.
Succes!

-Blytz-

| JaDiDaTa explică (pentru RainmakerX):

Mersi mult! Dar cum sa fac primul pas? Un simplu "ce faci?"?

| RainmakerX a răspuns (pentru JaDiDaTa):

Pai uite cum as incepe eu "Hey, ce faci? Trece vacanta si noi nici macar nu ne-am vazut... ce zici mergem candva la/prin _____?"

| JaDiDaTa explică (pentru RainmakerX):

Mersi mult happy Apropo, sunt fata, dar am vrut sa sune ca si cum sunt baiat, nu ma intreba de ce pentru ca nu stiu

| RainmakerX a răspuns (pentru JaDiDaTa):

Cu placere! smug Scuze pentru greseala!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prietenii trebuie respectati si mentinuti. Ia legatura cu ei!

| L1feDRAIN a răspuns:

Exista un anumit motiv pentru care esti in starea asta proasta..eu din cauza "depresiei" vreau ca maine sa fie 1 septembrie.

Poti sa contactezi prietenii sa ii itrebi ce fac ce ai ratat..si daca vor sa iasa cu tine.
Alte chestii vezi tu ce iti place tie mai mult.
Nu eu decid.

| nican12 a răspuns:

Buna! Acest sentiment al tau poate fi legat de o stare sufleteasca si tu nu ti-ai dat seama! Incearca sa discuti cu cineva, sau da-ti singur seama! Sper ca te-am ajutat!