| Ioanagrrrr a întrebat:

De jumătate de vara eu ies cu o fata. Eu am o prietena și le-am făcut cunoștință și au devenit Bff.Eu i-am spus verișoarei mele că nu înțeleg cum sa fii cu cineva bff in 2 zile.Eu cu fata cu care am ieșit toată vara ne-am schimbat cu parolele la Instagram și ea a citit conversația cu verișoara mea. Și s-a supărat. Apoi eu am sunat-o pe verișoară și i-am zis că acea fata a citit. Vara-mea mi-a scris sa schimb parola de la cont iar fata aceea iar a văzut și a zis că e și mai supărată. Chestia e in asta că fata asta a mai fost prietena cu o colega și s-au certat, iar de împăcat nici nu vrea să audă și cred că va proceda la fel cu mine.Ce îmi sugerați sa fac sa o impac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

îi explici ce ai vrut să zici, nu mi se pare că ai zis ceva așa de wow să nu mai vorbească cu tine, dramatizează aiurea. Las-o câteva zile/ o săptămână și încearcă după eventual s-o contactezi

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Pai ai incurcat borcanele transmitand informatii de la una la alta.
Daca sunt bff inseamna ca nu conteaza ce faci sau ce zici tu. Daca e doar un text, atunci nu conteaza.
Eu as schimba parole si nu le-as mai spune niciuneia despre cealalta. Zi-le ca iti place de fiecare separat, daca si ele vor sa ramana prietene e foarte bine iar daca vor sa fiti bff in 3 si mai bine. Dar nu mai barfi pe niciuna cu cealalta. Nici tie nu ti-ar place sa stii ca te vorbesc pe la spate si iti mai si trimit convorbirile.
In orice varianta va fi bine ca fie sunt prietene adevarate si o sa treceti peste asta fie nu sunt si atunci nu merita efortul.
Bafta!