| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Buna happy
De la o vreme, tot ce mananc se pune pe mine.
Inainte. nu conta cat si ce. ca tot slaba eram. Am observat ca picioarele imi raman slabe. in timp ce pe abdomen se depunde grasime.laughing
Am incercat sa fac abdomene. dar nu vad nici o schimbare straight face
Voi ce imi recomandati? (nu vreau copy - paste de pe net. Pentru ca asa pot cauta si eu. )
Multumesc big hug

4 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Daca iei anticonceptionale, sa le schimbi
si sa nu mananci gras

| Rallu_2412 a răspuns:

Du-te la sala si fa abdomene cu aparatele alea speciale deoarece cu alea iti lucreaza mult mai bine decat daca faci abdomene simple tu acasa, la sala cand faci cu aparatul il indica pana unde sa te ridici si cate abdomene sa faci...tongue

| Anxx a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. sad si nu pot scapa de "burtica " inestetica rolling eyes la mine problema e ca nu pot sa tin un regim :-s iar exercitii fac asa cand imi aduc amintebig grin de aceea nu cred ca am rezultate.
Incearca sa mananci aproximativ la ore fixe si sa faci exercitii regulat. :*

| myDcg a răspuns:

Pai e foarte simplu de zis dar destul de greu de tinut.incearca sa nu mai mananci dupa 18:00 seara decat un fruct sau un iaurt.(asta pana ajungi la greutatea optima dupa care poti reveni la un meniu mai bogat dar fara grasimi).apoi continua cu exercitiile, pentru ca orice ti ar spune cineva ele sunt cele mai bune pentru un corp sanatos si tonifiat.DAR nu te opri la abdomene ci adauga mereu si alte exercitii.o sa gasesti pe youtube daca scrii simplu fitness o fata blonda rusoaica sau ceva de genul care are o multime de combinatii de exercitii... tine te de ce ti am scris doua luni si cu siguranta o sa observi o mare schimbare. apoi continua pentru a-ti mentine corpul intr o forma de invidiat! In rest toate cele bune si o satapamana binecuvantata!