| ☆ Danny☆ a întrebat:

De la un timp au inceput sa imi iasa cosuri pe piept si pe gat... Abia mi au trecut cele de pe fata iar acum imi ies pe piept.De ce? Ce tratament imi recomandati(1 facut acasa si 1 cumparat)?

Răspuns Câştigător
| Beibiiii a răspuns:

Salutare, Daniela. am avut si eu aceeasi problema, dc?happy probabil treci prin acea perioada numita pubertate, iar acneea este unul dintre elementele acestei perioade. Eu am mers la dermatolog si mi-a recomandat Zineryt(solutie cutanata) si Doxicilina (antibiotice, o capsula pe zi), am tzinut tratament cateva saptamani si a inceput sa dea roade. Eu sunt multumita de rezultat happy. Facut acasa n prea stiu, incearca ceiuturi de musetel sau ceva de genul, dar nu cred ca au asa mare efect.

3 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

Zineryt

chestiile facut in casa... nu merghappy
acasa trebuie doar sa ai grija de tenul tau: sa te demachiezi, sa il tonifiezi, sa il hidratezi... stii tu.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Buna Danny,
Am avut si eu probleme cu cosurile si punctele negre foarte multe timp si iti recomand un tratament foarte bun, pe care il am de la un medic dermatolog.
Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
La mine diferenta a inceput sa apara imediat, in cateva zile. Cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce treptat si apoi au disparut complet.
Medicul mi-a zis ca pe langa ca sunt foarte puternice cremele anti-acnee cu 100% ulei pur de arbore de ceai, nu iti irita corpul sau tenul asa cum fac in general produsele cosmetice sau cremele de la farmacie
Iti recomand cu incredere daca inca ai probleme.

| baietelul1972 a răspuns:

1.citi ani ai?
2.ai viata sexuala?
raspunsuri:
1. daca esti pina in 22 ani...parerea mea inca te dezvolti...deci nu prea mare problema, cu o mica atentionare->citeste raspunsul 2.
2. daca esti peste virsta mentionata mai sus si nu ai o viata sexuala, e ceva normal, deoarece organismul tau lureaza. tu nu il ajuti.incepe o viata sexuala relativ normala, si rezultatele o sa apara!