| adeliin99 a întrebat:

Eu ma enervez repede din orice. Daca mi-a intrat ceva sub unghie sau am atins un material din catifea cu degetele imi vine sa dau cu pumnii in pereti. Cateodata si senzatia de atingere a 2 degete-ntre ele ma enerveaza de imi vine sa mi le rup. Cand eram mai mic dormeam cu fata la un 'covor de perete' si l-am atins si avea un material insuportabil si toata noaptea simteam ace care ma inteapa in toate locurile. Poate fi din cauza acelui eveniment? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Poate fi o reactie alergica, dar mai intai daca ai vointa si trebuie sa faci sedinte cu medicul psihiatru si la medicul psiholog sa te ajute! Te sfatuiesc sa inspiri si sa respiri adanc, dar sa faci asta incet. Apoi spuneti asa,, Soarele e sus si straluceste, iarba e verde!" Sa mananci o ciocolata amaruie KANDIA 75 % cacao! Evita consumul de cafea, de bauturi care contin cofeina sau cafeina( Pepsi-Cola, Coca-cola, etc)! Insanatosire grabnica! Multa sanatate va doresc!

| adeliin99 explică (pentru untu):

Multumesc frumos. Am sa incerc

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un psiholog. Mai trebuie si putina vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua

problema pare sa fie pe baza si psihiatrica, dar in legatura cu senzatiile pe care le simnti atunci cand atingi un lucru, problema este de natura neurologica.

O zi buna.

| Killerman230456 a răspuns:

atunci cand te enervezi numara pana la zece in timp ce te gandesti la lucruri vesele atunci daca nu functioneaza ar trebui sa te duci la un psiholog