| ChildrenOfBodom a întrebat:

deci am 13 ani, si am inceput sa ma tai cu lama. Prima data ma durea, acum nu mai simt nimic de fiecare data cand ma tai adanc. Si mereu cand sunt suparata simt nevoia sa ma tai. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| alexlaura91 a răspuns:

Este ceva grav ceea ce faci tu. Eu zic sa le spui parintilor problema ta... ca ei sa te duca mai departe la un psiholog. Esti micuta si nu se merita sa faci asa ceva. Bafta!

| zahre a răspuns:

De ce? Viata e frumoasa. Stiu ca la varsta asta este cam greu dar ai atat de multe persoane in jurul tau cu care poti vorbi(profesorii, mama ta chiar si tatii pot da sfaturi bune). Nu te mai taia cu lama. Dincolo de faptul ca e pacat poti sa infectezi, ce naiba! Totul va fi bine. Gandeste pozitiv! Un doctor spunea ca daca gandesti pozitiv, 60% esti vindecat. Sper ca te-am ajutat. Ai mare grijaaaaaaaaaaaa!

| ByMine a răspuns:

Ioai ce ma disperati cu psihologii.Oameni buni... daca te tai cu lama nu inseamna ca ai nevoie de un psiholog. Sfatul meu este sa-i spui unui prieten care sa te inteleaga happy Si eu am inceput sa fac asta stiu ca nu e ok dar asa imi descarc eu nervii... daca ai nevoie sa vb cu cineva id meu :lariane. evelin