| Costathebest a întrebat:

Buna! Deci am 175, 66 de kg si 16 ani. Si atunci cand stau jos dar si in picioare am putina burta, adica nu vin plat tot? e ceva normal? sa ai burta care nu e la nivel cu pieptul?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Acorzi prea multa importanta a ceea ce nu este important la anii tai, fiindca esti inca in crestere si dezvoltare.
Apuca-te de sport (inot, volei, bachet, handbal, atletism), sa te dezvolti sanatos si armonios, fara burta, ca sa te dezvoklti uniform, ca esti un pic sub limita normala la standardul baietilor, conform inaltimii, greutatii si varstei tale.
Nu uita ca si mancarea sanataosa este cea care actioneaza direct asupra hormonilor de crestere, stimulandu-i.