| hjjd a întrebat:

deci am dat un test la geografie la scoala.si am luat 8 si ceva., inainte de acesta mai dadusem inca un test la care am luat 9.profesoara a spus ca o sa ne faca o medie intre notele de la cele doua teste. dar problema e ca inainte sa corecteze testul la care am luat 8 si ceva mi-a pus nota de la testul care am luat 9. ce sa fac ca sa nu imi puna si 8 in catalog.adica eu nu mai inteleg. a zis ca ne face o medie si acum!

4 răspunsuri:
| smile1 a răspuns:

O rogi frumos sa te asculte ca sa poti avea si tu 2 note ca ceilalti copii. darnu o rogi de fata cu toata clasa. o astepti inainte de ora la usa si ii zici apoi ii spui ca nu o sa se mai intample sa iei 8 si etc etc. bafta:X. funda?

| GyeBaek a răspuns:

Si oricum chiar dacai 8sau9 tot9 e. Deci nu-i nicio problema.

| purplestar14 a răspuns:

8+9=17:2=8.50.Doamna profesoara a facut media notelor.

| Fergie a răspuns:

Bună.Pentru asta trebuie să o convingi să-ți mai de-a un test.O medie se face din trei note.Îți urez succes la teste și mai departe!