| Jajdbxggbshxnc38547 a întrebat:

Buna,deci, am fost cu un baiat aproape 1 luna. Inainte eram prieteni si cand am fost impreuna nu am mai fost ca inainte nici unul dintre noi. Adica mergeam si ne plimbam si nu spuneam nimic si nu ne tineam de mana si a fost foarte ciudat. Cand il intrebam daca poate sa iasa, iesea dar tot era ciudat cand ne vedeam. Si in timp a inceput sa nu imi mai raspunda foarte repede la mesaje si i-am scris ca sunt timida si ca nu prea am curaj sa fac primul pas si asa mai departe si el a zis ca da si el simte la fel si nu am mai vorbit. Intro zi l-am intrebat daca mai vrea sa fim impreuna si el a zis ca a incercat sa se desparta de mine incet incet ca sa nu ma raneasca si mai rau a facut. Totul s-a intamplat pe la inceputul scolii. Si acum nic nu ne mai salutam. Dar eu inca il plac si inca as vrea sa fiu cu el si chiar as fi mai curajoasa daca am fi impreuna din nou. Voi ce zice-ti, sa incerc sa ii mai scriu sau nu? Si daca da, ce?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu, eu zic sa-l lasi. Am trecut si eu prin asta. Nu sunt o persoana timida de fel dar sunt baieti care ma fac sa ma simt asa si mai rau, cu cat stau sau vorbesc mai mult cu ei ma afunda in stare in loc sa ma scoata. Tipii care-ti dau o astfel de stare sunt cei de care trebuie sa te feresti pentru ca niciodata nu te vei simti 100% confortabil in preajma lor oricat ai crede ( si eu am crezut asta si cand am fost pusa fata in fata cu el a fost exact ca inainte ) si cum am zis, eu chiar nu sunt timida din fire.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca dragoste cu sila nu se poate face! Indiferent cat il placi tu, este clar ca el nu te place si nu te vrea, ceea ce ti-a sis spu de altfel, prin faptul ca incerca sa se desparta de tine, ince-incet.
NU mai incerac sa-i scrii, pentru ca-l vei enerva si intr-un final te va bloca.
Este deja penibil sa inistsiti, mai ales ca stii ca nu are nimici un sentiment pentru tine si nu te mai vrea.
Fii macar intelegatoare si accepta realitatea, dragoste cu sila, nu poti convinge pe nimeni!
cauta-ti alt baiat, unul care sa te placa asa cum esti!

| HazelEyes77 a răspuns:

Poate nu simtea pentru tine decat prietenie trebuie sa iei si asta in calcul. Si era stanjenit de situatie si nu putea da inapoi ca sa nu te raneasca. Dar e pacat ca ati dat cu piciorul la prietenia voastra. Poti sa i scrii sa l intrebi ce mai faci si sa i explici ca ti e dor de convorbirile voastre, de prietenia dintre voi. Ca e pacat ca s-a sfarsit asa brusc si inexplicabil. Si daca iti raspunde favorabil atunci stabiliti sa va intalniti cand e posibil undeva la un suc sa discutati.

| Anonim02200 a răspuns:

Te legi de ceva ce este deja pierdut. Incerca sa gasesti un alt baiat care sa te placa mai mult sunt sigur ca gasestiwinking