| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună …deci am nasul curbat ..nu e mare e doar CURBAT și când întorc capul zici ca s vrăjitoare laughingce să fac ca tot mă gândesc la asta și mi se face rău.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca vorbesti cu oamenii fata in fata, nu arati ca Phineas, pe care mereu il vedeam doar din profil in desenele animate. laughing Stai linistita, complexul acesta se mai calmeaza sau dispare de tot pe masura ce devii adult si ti se schimba prioritatile.Ca fapt divers, nasul e trasatura numarul unul pe care oamenii si-ar schimba-o daca ar avea sansa la o operatie estetica, deci asta spune foarte multe despre standardele actuale de frumusete si nu numai.In adolescenta gandeam exact la fel, as fi dat orice sa imi schimb nasul, insa in prezent ma bucur ca parintii si prietenele m-au sustinut, repetandu-mi ca sunt frumoasa asa cum m-a lasat Dumnezeu. Sper sa iti dai si tu seama de acest lucru cat mai curand.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, cand devi majora poti merge sa-ti faci operatie ESTETICA de micsorare a nasului, asa cum ti-l doresti, dar te va costa destul de multisor, fiindca operatia este doar una estetica, nepuanandu-ti vaita in pericol, deci nu-i suporata de Casa de asigurari.
Nu inteleg de ce te stresezi acum, cand abia esti clasa a VIII_a deci copil in crestere.

Focuseaza-te pe scoala, pe examenul de evaluare nationala, pe vacanta si joaca cu fetitele, pe mersul in tabara sau concediu cu pairntii, ca oricum nu-i important pana ajungi majora si vrei sa-ti incepi viata de adult, sa atragi baietii samd.
Toate la timpul lor!

| AlexCriss2000 a răspuns:

Se rezolvă prin intervenție chirurgicală.

| Alfheimr a răspuns:

Stii ce se zice despre baietii cu nasu mare, cauta-ma in dmwinking