| Tabii. a întrebat:

BUNA deci am o problema care am tinut'o doar pentru mine si simt ca explodez.Deci mai demult cam anul trecut prin mai ne'am jucat la scoala adevar si provocare si eu am ales adevar si m'a intrebat cineva:Este adevarat ca iti place de mimi? Si eu am spus nu(pentru ca imi era tare >rusine:")Sine'a pe mess am pus'o pe o prietena sa il intrebe pe acel baiat daca ii place de mine si el a spus ca da. Dupa am devenit iubiti si in excursie a fost totul perfect:XDar dupa ne'am despartit si am suferit ENORM de mult deci nu pot exprima si nici acum nu l'am uitat.Il iubesc in continuare si as vrea sa stiu si el daca ma mai iubeste.CAnd ascult o melodie de cand eram cu el imi curg lacrimile sau o melodie trista.Si atunci cand plang dintr'o cauza imi aduca aminte de el si plang mai mult deoarece imi aduc aminte. Orice lucru imi aduce aminte. Ce pot face sa il uitsadSau sa aflu daca ma place?(in orice caz nu il intreb)straight face

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce sa nu vorbesti cu el? Si mai ales din ce motiv v-ati despartit?thinking
Important e sa inveti din greselile din trecut si sa nu le mai repeti

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca v-ati despartit definitiv, nu mai are rost sa reiei legatura, ca este ca o ciorba reincalzita, este buna dar nu mai este ca la inceput! Uita-l, ca o sa mai iubesti tu inca de multe ori in viata! Toate legaturile se termina cu suferinta! Daca a fost doar o mica cearta, va ve-ti impaca voi!

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Ar trebui sa treci peste.Stiu cum este, este greu sa uiti dar trebuie.Asa o sa te amagesti toata viatasad. Invata sa numa` pui mult suflet daca relatia nu e cat de cat stabila.Fii tare si incearca sa uiti. Vointa!
Xoxolove struck

| cornculapte a răspuns:

Draga secret, daca il iubesti enorm, e normal sa plangi si sa te gandesti la el si nu te astepta sa fie usor sa-l uiti. Timpul te va ajuta, nu vorbele mele sau ale altcuiva. Daca vrei sa afli daca te place sau nu, incearca sa te gandesti la timpul in care ati fost impreuna. A facut ceva prin care sa iti doveasca chestia asta? A spus ceva din care ti-ai dat tu seama ca te place? Daca nu... nu stiu ce sa-ti zic.
Cere cuiva sa te ajute sa afli, dar asta e cam aiurea. In primul rand, pentru ca in felul asta nu faci decat sa-i pastrezi amintirea, sa-l pastrezi in viata ta si iti va fi mai greu sa-l ierti. In al doilea rand, daca il placi atat de mult, incearca sa vorbesti tu cu el si spune-i asta. Daca te place, se va intoarce la tine. Daca nu, macar ai incercat. Si crede-ma, incercarea moarte n-are (stiu asta), iar daca nu incerci vei trai mereu cu intrebarea 'ce ar fi fost daca?'.
Succes.

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Saraca tabitacryingcryingcryingcrying(cryingcryingmimi e boulaughinglaughinglaughingmimi e handilaughinglaughingmimi e mimilica colegul din spatele nostru care sta cu ea asta emimilaughing)laughinglaughinglaughinglaughinglaughingrolling on the floorrolling on the floor

| CatalinaMarina a răspuns:

Sa te indragostesti de alt baiat.sau fa-ti curaj si spune-i o prietene sal intrebe daca inca te mai place:*winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu este iubirewinking. Esti astrasa de el, il placi. O melodie trista iti agraveaza starea, de baga in si mai mult intuneric. Renunta la acestea. Daca vrei sa asculti muzica, iti recomand ceva mai vesel(melodiile celor de la vama)sau linistitor.