| Alexutzapoopuic a întrebat:

Buna deci am o problema cu pielea, deci am fata pur si simplu alba, arat ca o fantoma si findca ma trezesc pe la 5 jumate ca sa ajung la scoala, mi se vad cearcanele albastrui si e asa nasol, am incercat sa imi iau un fond de ten light, si aratam de parca as fi avut o masca, al luat si o crema autobronzant, si arata si mai rau, se vacuse portocalie, noroc ca s-a luat la spalat, ce pot sa fac? logic ca funda

3 răspunsuri:
| Katherineeeeeeee a răspuns:

Ai putea folosi dimineata fond de ten sau ai putea merge la solar si asa vei fi uniform happy

| roxkiss a răspuns:

Nu cred ca rebuie sa te stresezi din cauza asta, incearca sa te pisti un pic pe obraz, in timp ce nimeni nu te vede, sau dimineata inainte de scoala, foloseste un pic de fond de ten cu o culoare doar un pic mai inchisa, si nu te machia inchis ( negru, albastru, cafeniu ) solutia cea mai buna este sa iti ciupesti un pic obrajii, fa-ti un mic masaj de dimineata, pentru ca singele sa circule mai rapid ) succes!

| member000012 a răspuns:

Ciupit de obraji si fond de ten? hmm idei destul de proaste, pot sa iti mai dau eu una mai buna,daca ai tenul asa de alb inseamna ca asa esti tu si nu te-ai putea bronza usor, solar nu este o optiune pentru ca tu ai fost facuta ca sa te asortezi cu ochii tai, parul tau etc. daca iti vei inchide tenul nu ai face altceva decat sa te faci falsa, ce trebuie sa faci sunt urmatoarele lucruri,spalate pe fata numai seara dar spalate bine, dimineata udate putin si tamponeaza,nu freca, cand faci baie sau cand te speli pe fata maseazati usor tenul, poti folosi o crema de noapte ca sa iti intre in piele pana dimineata, nu te stresa in privinta asta, zambeste! fiecare este frumos in felul lui si chiar daca ai tenul alb sunt sigura ca ai multe alte trasaturi frumoase si asa esti tu frumoasa in felul tau! din propria experienta iti spun ca fondul de ten nu este o solutie pentru ca iti strica fata foarte rau,daca ai primit jigniri din partea altora ignorale sunt doar invidiosi pe altecalitati ale tale pe care ei nu le au, fi tu insati, umbla si traieste cu atidunine, si cel mai important fi naturala, oamenii apreciaza asta mai mult ca orice