| Cleorinaa a întrebat:

Buna.Deci am vorbit cu un baiat pe snapchat si el a salvat conversatia.am intrebat de ce si a spus "asa". Conversatia a inceput ca am intrebat daca ma place si el a spus nu dar ce vrea sa faca? De ce salvat conversatia?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa o arate si la altii cum a respins el o fata disperata.
Urat, extrem de urat gestul lui, dar nu ai ce-i face.
Ideal era sa nu faci tu primul pas, asa cum te sfatuiesc toti, sa astepti intotdeauna baiatul sa faca primul pas, prima invitatie, prima declaratie.
Asta-i o lectie buna de invatat, ca pe viitor sa nu mai actioenzi tu prima, ca nu-ti aduce nimic bun.

| dullcat a răspuns:

Probabil doreste sa-i arate cuiva ce ati discutat.Mai bine e sa nu mai vorbesti deloc cu el.

| dullcat a răspuns:

Iar sa te iei dupa mentalitatea ca doar baiatul trebuie sa faca primul pas, e pur si simplu trist. Cu persoana potrivita nu vei regreta niciodata aceasta decizie, de a actiona tu prima, crede-ma ca vorbesc din experienta.